Ewa Farna sundavá v novém klipu masku. Inspirace – Lady Gaga

Hana-Slivova

Vítězka Anděla v kategorii zpěvačka roku 2009 Ewa Farna přichází s dalším klipem z loňské desky Virtuální. Už na první pohled je jasné, že autoři videa se inspirovali u Lady Gaga.

pollŠestnáctiletá zpěvačka Ewa Farna je sice tmavovláska a ani zdaleka neprovokuje tolik jako spoučasná pop ikona Lady Gaga (24), v dalším klipu z desky Virtuální – tentokrát k písničce Maska – je jí ale podobná. Dlouhé rovné vlasy, výrazný klobouček, korzet nebo sluneční brýle, to všechno jsou atributy masky, kterou si (prakticky) v písničce i (teoreticky) v textu snaží sundat a ukázat tak "lidskou" tvář zpěvačky pohlcené showbyznisem.  

V cizině asi neprorazím
Klip se natáčel v ulicích města, ale také v pražském Buddha Baru nedaleko Staroměstského náměstí. Tam také proběhl promo rozhovor, ve kterém Ewa mimo jiné říká, že ve svých životních plánech počítá s vysokou školou.
Řeč přišla i na pokusy o úspěch v zahraničí. V Polsku se Ewě díky místu narození (Vendryně nedaleko polských hranic) už prorazit podařilo, teď svou desku Virtuální přezpívala také do angličtiny a její management rozeslal nahrávky do nejrůznějších vydavatelství v západní Evropě. "Ani trochu si ale nemyslím, že se v zahraničí chytnu. Teď zrovna letí popdisko, já se ale pořád snažím dělat spíš rockovější písničky," přiznává sympaticky. "Jsem vděčná za to, že se mi podařilo uspět v Česku a taky v Polsku," dodává.  

Na léto plánuje Ewa Farna koncerty po festivalech, chorvatskou dovolenou na raftech se školním sportovním klubem a také čtrnáctidenní pobyt v Anglii, kde se chce zdokonalit v angličtině.

Podívejte se na klip Maska

http://www.youtube.com/watch?v=F4cs8lNIYlA

Rozhovor s Ewou

http://www.youtube.com/watch?v=lXqrbFL0zIQ

Témata:,