Fotoreport: Battles a Vložte kočku rozskákali davy

Redakce

Brooklynská parta, co se nebojí experimentovat a kombinovat různé styly, hlavně ty řezavě rockové, ale místy až taneční “feel” a rave nádech doslova duněla celou Meetfactory, kde Battles zahráli svůj debutový koncert v Čechách. Přečtěte si report od Vojtěcha Kubce.

Trio, které svými nástroji doslova zaplnilo prostor skladbami z průřezu svojí tvorbou. Z publika, které se pohupovalo a skákalo, bylo cítit nadšení.

Všichni si chtěli užít si naplno koncert těchno instrumentálních ekvilibristů a dát kapele vědět, že tento koncert nesmí být poslední, protože české publikum stojí o energii a muziku, které z Battles doslova prýští.

Večer nebyli ovšem Battles v Meetfactory sami, jako rozpalovač publika perfekně zafungovali tuzemští Vložte kočku, kteří nejednou dokazují koncert co koncert, že moc dobře vědí, co chtějí publiku sdělit.

Kapela střídá pasáže totálního hard-corového opojení, tanečních šlapajících beatů, přes noisové ozvěny nástrojů široce rozvětvených syntetizátory, po jemné a citlivě gradující minimalistické pasáže. Vše dynamicky propojeno v jeden fungující celek, zvuk je barvitý a celistvý (místu trochu hlasitý a přebuzený, ale to nejde na vrub kapely). Podívejte se na rozsáhlý fotoreport z celého večera.

Témata: