Dokonalý Michael Bublé v Praze cvičil i přál k narozeninám

Hana-Slivova

Premiéra, jak má být. První koncert kanadského zpěváka Michaela Bublé v pražské O2 areně si užili nejen fanoušci, ale zjevně i muzikant sám: kromě swing-popových hitů napříč deskami předvedl, jak dokáže klikovat, na stage si pozval fanynku a cestou na vedlejší pódium si potřásl rukou se stovkami přítomných.

Koncert kanadského zpěváka Michael Bublé byl tím nejlepším ze světa popu, co Praha za poslední roky viděla. Bublé ukázal, jak má vypadat správná show; od začátku do konce precizně vystavené vystoupení začalo zpěvákovým sjezdem na pódium, pokračovalo záplavou papírových srdcí při beatlesácké All You Need is Love a skončilo pestrobarevnými vizuály a tancem všech přítomných při skladbě It’s a Beautiful Day. V navoskovaných lakýrkách Bublé klouzal sem a tam po jevišti a rozdával úsměvy a laškovné pohledy na všechny strany.

Na začátku akce si z publika vytáhl na pódium fanynku slavící narozeniny a spolu s mnohatisícovou O2 arenou jí v objetí zazpíval Happy Birthday. To sice není v jeho repertoáru nic neobvyklého, podle záznamů z koncertů už Bublé trik párkrát použil (patrně z toho důvodu nebyla třiatřicetiletá Julia, která navštívila už deset jeho koncertů, jeho reakcí vůbec překvapená), nicméně pro rozboření ledů to zafungovalo dokonale.

To, co Michael dokázal udělat s publikem, se v tuzemsku podaří jen málokomu. Fanoušci se naprosto spontánně vymrštili ze židlí už při druhé skladbě Haven’t Met You Yet. Mimochodem ve videoklipu k této písničce si střihla roli Luisiana Lopilato, Bublého manželka a matka jejich pětiměsíčního syna, s nímž svého muže doprovází na turné a byla v hledišti i v pražské O2 areně.

http://www.youtube.com/watch?v=1AJmKkU5POA

Směrem k ženě, jež ho podle jeho slov často podvádí, Bublé během večera několikrát zažertoval. Třeba když se rozplýval nad krásou dívek z českého smyčcového souboru, který chvílemi doprovázel. Několikrát si taky utahoval z kanadské skandální hvězdičky Justina Biebera. „Tak přece není pravda, že svět nesnáší Kanaďany. Díky, Justine Biebere!“ zasmál se, když k němu z publika doputovalo dětské body s javorovým listem na zádech. Veškeré zbytky hranic, které snad mohly ještě kdesi zůstat, odboural, když své vystoupení přirovnal k prvnímu rande. „Začneme pozvolným oťukáváním, hezky pomalu, a když přeskočí jiskra, rozdáme si to nakonec v mém autě.“

K dokonalosti Bublému velkou měrou pomohla i jeho kapela, kterou zpěvák milující hokej vtipně pojmenoval Team Bublé. Vynikající muzikanti pomohli vygradovat večer do nebes a jak samotný zpěvák podotkl, bez nich by byl jen trapnou karaoke figurkou. Pravdou je, že i díky Teamu Bublé spolu s předskakujícím vokálním souborem Naturally 7 mu publikum odpustilo pár intonačních přehmatů.

Nota sem, nota tam, to je vlastně úplně jedno. Bublé včera zabodoval hlavně díky skvělému kontaktu s lidmi a neutuchajícímu úsměvu. Bezmála tříhodinový večer utekl jako v deseti minutách.

Michael Bublé
Support: Naturally 7
Praha, O2 arena, 24. ledna 2014

Témata: