Freestyle frisbee na Votvíráku. Přijďte se podívat!


Spojení "freestyle frisbee" jste možná někde slyšeli nebo viděli i vy. Je vám ale jasné, co to vlastně je? Jde o maximální využití potenciálu létajícího talíře neboli po anglicku frisbee. Jde o žonglování s diskem, při kterém využíváte především jeho rotace a všech možností létat vzduchem. Jde o pohodu s kámošema v parku, nebo taky o mistrovství světa! Jde o zábavu, která chytne a nepustí.

Nail delay v podání špičkového frisbee freestylisty

Všechno vychází ze základního triku zvaného nail delay. Při něm freestylista drží vodorovně roztočený  talíř na prstě, tedy na nehtu. Když se naučíte rotující frisbee na prstě udržet, jste za vodou. Pak už si talíř vodíte kolem těla, šviháte kolem něj nohama, přehazujete ho, podhazujete, nahazujete, motáte…Zkrátka předvádíte cokoliv, aby to trochu vypadalo a vydiktovali jste kamarády, kteří neumí tolik triků jako vy. Každou sérii triků musíte zakončit ohromující a strašlivou chytkou, při které vyšlete frisbee do vzduchu, minimálně dvakrát se zatočíte, v obřím skoku čapnete talíř třeba pod nohama a rozsekáte se o zem. Tak to má být!

Frisbee přilétlo z pláže v Kalifornii
Freestyle s létajícím talířem začali vymýšlet ve své zlaté éře američtí hippíci, takže domovem této fascinující sportovní disciplíny jsou rozlehlé kalifornské pláže s ideálním větříkem od moře. Jak říká jeden z amerických guru Dave Lewis: „You know. Beach, sun, California…“ (To víš. Pláž, slunce, Kalifornie… – pozn. redakce) Hippíci tehdy na pláži vymýšleli nové a nové triky. Až se jednoho dne zvedla vlna, která freestylery vynesla na stejnou výši jako rockové hvězdy.

Jak freestyle frisbee vypadá v podání nejlepších českých hráčů?

Dneska zažívá freestyle frisbee velký boom v Evropě, například v Itálii a Německu a kupodivu i v severských státech. Mezi nejvýznamnější země se v posledních letech zařadila i Česká republika, ve které disciplína freestyle frisbee v současnosti roste vůbec nejrychleji.
Naši borci reprezentující českou asociaci Kobra-Kai Dojo dorazí tenhle pátek a sobotu i před hlavní stage na festival Votvírák, kde  předvede svoje umění a pobaví vás. Pokud si tenhle sport chcete vyzkoušet i vy, není nic jednoduššího, než se klukům na fesťáku rovnou přihlásit. Anebo se podívejte na stránky Freestylefrisbee, kde (především ve fóru) taky najdete spoustu zajímavých informací.

Témata: