George Clooney, nebo Angelina Jolie? USA volí dobrodince roku

matoush

A je to tu. Tak jak odstřiháváme poslední dny před Silvestrem, internet zaplavují ankety, které mají jednou provždy určit, kdo byl v uplynulém roce nejvíc sexy, nejvíc hloupý nebo nejvíc bohatý. Náš Šrumec si dnes posvítí na anketu, jež vybírá nejhodnější celebritu. Je přeci advent, že.

Časopis People připravil pro čtenáře anketu, v níž se rozhoduje, kdo měl v roce 2010 „největší srdce". Nominováni byli:

George Clooney
Nominace tohoto držitele Oscara zase tak překvapivá není. Za svou humanitární činnost obdržel už humanitární cenu Bob Hope 2010. A co že vlastně udělal? Byl to on, kdo dal dohromady sbírku pro Pákistánce postižené povodněmi. V poslední době se věnuje i situaci v Sudánu, v němž zuří vyvražďování. „Tito lidé potřebují být v záři reflektorů,“ říká.

Sandra Bullock
Krásná, chytrá, štědrá, taková je Sandra Bullock. Už dlouho se věnuje pomoci obětem hurikánu Katrina, letos si k dobru připsala i otevření zbrusu nové nemocnice.

Brad Paisley
Tento country zpěvák zásadní měrou přispěl ke sbírkám pro oběti povodní, které na jaře postihly Nashville. „Kamkoli přijdu, vidím pokrok v opravě škod. Jsem hrdý, že za tím stojí hudebníci,“ řekl.

Princové William a Harry
Tito mladíci z britské královské rodiny se do ankety dostali díky svému projektu Sentable. Tato nadace sbírá peníze pro HIV pozitivní sirotky v africkém Lesotu.

Angelina Jolie
Sexbomba a manželka Brada Pitta věnovala na začátku tohoto roku milion dolarů společnosti Lékaři bez hranic, aby pomohla zlepšit tragickou situaci na Haiti. „Je neuvěřitelně hrozné vidět všechny ty lidí, kteří po celá desetiletí jenom trpěli,“ vysvětlovala tehdy.

Co si myslíte vy o charitativní činnosti celebrit? A koho byste do podobného žebříčku zařadili vy?

poll

Jessica Simpson buduje módní impérium za miliardy
A teď ještě jedna úspěšná podnikatelka. Je mladá, je úspěšná, je chic. A chce toho využít. O kom je řeč? O mladičké americké zpěvačce a herečce Jessice Simpson. Ta se totiž rozhodla, že prorazí i na poli módního průmyslu. A daří se jí víc než dobře. Podle Women’s Wear Daily se zisk jejího módního impéria produkujícího boty, oblečení, šperky nebo parfémy blíží jedné miliardě amerických dolarů. „Lidé na Jes koukají jako na ikonu,“ uvedl mluvčí dívky. „Jsme rádi, že se jí alespoň skrze oblečení mohou přiblížit.“
No není to fantastické?