Gipsy.cz na stupních vítězů hitparády World Music Charts Europe


Gipsy.cz, jež nedávno vydali nové album REPREZENT, slaví úspěchy nyní opět v zahraničí. CD Reprezent obsadilo bronzový stupínek v říjnovém žebříčku World Music Charts Europe.

gipsyJe to vůbec poprvé, kdy se hudebníci z České republiky probojovali v této hitparádě na pomyslné stupně vítězů. V hitparádě si vedlo velmi dobře již předchozí, debutové album Gipsy.cz – Romano Hip Hop, které se umístilo nejvýše na 8. místě v průběhu několika umístění ve WMCE. Žebříček sestavuje každý měsíc 47 předních world music publicistů a DJs z 24 evropských zemí, kteří prezentují WMCE na evropských radiích.

Tento úspěch je prvním krokem v postupném etablování nového alba na evropském hudebním poli. 10.10.2008 vychází album v Německu (Broken Silence GmbH) a následovat bude Anglie a další země. První ohlasy naznačují, že i u dalších evropských hudebních novinářů se může Gipsy.cz dočkat kladných recenzí. Už u debutového alba, byl zájem o umisťování skladeb Gipsy.cz na kompilace. I nyní jsou tu první vlaštovky a tak v průběhu podzimu vyjde skladba Benga Beating na kompilaci „ORIENTAL GARDEN VOL. 6“  label Clubstar (Germany) a na „The Rough Guide To Gypsy Revival“ – label World Music Network (UK) na které se ocitne také i skladba z nového alba Terne Čhave – More, Love!

Gipsy.cz v současnosti koncertují v Koreji, hned po návratu vyrazí kapela dokončit videoklip na skladbu Reprezent v režii Jakuba Koháka.Následně během října a listopadu odehrají Gipsy.cz šňůru několika koncertů po České republice. Kapela tak zavítá například do Olomouce, Uherského Hradiště, Liberce, Frýdku Místku, Chánova, Jindřichova Hradce, Chrudimi, Dolního Lánova, Polné u Jihlavy a také na Podzimní Sázavafest. Šňůru Gipsy.cz zakončí 23. prosince v pražském Lucerna Music Baru.

Více na:

Dodejme, že radio DJ tato zpráva velmi těší, neb bylo prvním, které před lety nasadilo do rotací první výtvory gipsy.cz :o)

Témata: