Na Prahu míří elektropopová raketa Goldfrapp

Lubos-Prochazka

Britská víla Alison Goldfrapp dorazí se svým duem na samostatný pražský koncert. V klubu SaSaZu přijede představit 12. října desku Head First, kterou vydala letos v březnu.

V holešovickém podniku SaSaZu, kde teď tráví večery slavný britský fotbalista Wayne Rooney, jenž je v Praze s manželkou na dovolené, představí Goldfrapp nejen nové písničky inspirované popem 80. let, ale hitovky, které si duo nashromáždilo za jedenáct let.

Poslechněte si Rocket

Goldfrapp se dali dohromady v roce 1999 jako společný projekt zpěvačky, hudebnice i skladatelky Alison Goldfrapp a hudebníka a producenta Williho Gregoryho. Debut Felt Mountain jim vyšel před deseti lety a byl plný minimalistických, snivých elektronických skladeb, pomalých temp, smyčců a lehkých syntetizátorů. U kritiky tehdy deska sklidila velký úspěch, získala dokonce dvě prestižní ceny Mercury. Na dalších albech Black Cherry a Supernature duo využilo prvků z taneční a disko hudby i glam rocku, což mu otevřelo cestu k širšímu publiku. V roce 2008 spatřilo světlo světa více ambientní, psychedelické a folkovější album Seventh Tree, na kterém zazněly i harfy. Novinka Head First (recenze na Kouli) vyšla letos v březnu.

Goldfrapp
Kdy:
12. října 2010
Kde: SaSaZu, Bubenské nábřeží, Praha 7
Čas: 22.00
Vstupenky: 770 Kč v síti Tickepro

Podívejte se na vystoupení Goldfrapp na iTunes Festival 2010

Témata:, ,