Gossip s nepřehlédnutelnou Beth Ditto míří do Prahy

Lubos-Prochazka

Za týden dorazí do Prahy americká indie-rock kapela Gossip s objemnou zpěvačkou Beth Ditto (29), která stále odmítá hubnout. Do toho si taky nechce holit tělo a odmítá používat deodorant. Uvidíme, jestli se její "NE" nějak projeví na plánovaném koncertu v holešovickém klubu Sasazu. Lístky jsou stále v prodeji.

Beth Ditto si neustále hýčká tloušťku a módní návrhář Karl Lagerfeld ji pokládá za současný opravdový symbol krásy. Inspirovaná svou kamarádkou Kate Moss, nechá se Beth fotit nahá na obálky časopisů a navrhuje vlastní módní kolekci pro značku Evans. Zpěvačka kapely Gossip neboli Klep je zkrátka nepřehlédnutelná a hlavně nepřeslechnutelná.  

Beth jako mluvčí menšiny
Gossip se dali dohromady v roce 1999 v Olympii a debutovali eponymním EP u nezávislého labelu K Records. O dva roky později přišla debutová deska That´s Not What I Heard U Kill Rock Stars. Žádný zásadní průlom se ale nekonal a po druhém cédéčku Movement navíc kapelu opustila bubenice.
S novou punkovou perkusistkou dostala skupina mnohem větší "šťávu", i ta ostatně byla v roce 2006 součástí úspěchu třetí desky Standing In The Way Of Control. Stačil jediný singl v novém remixu, aby se z arkansaské kapely stala nejvýraznější ikona světové indie scény. A z outsiderky. ledbicky orientované Beth Ditto najednou ostrá a uznávaná mluvčí menšiny dívek, které si nezakládají na těle.
Jestli chcete kapelu kolem Beth v akci, pak byste neměli v Sasazu příští sobotu večer chybět.
Před Gossip se představí pražští Toxique.

Poslechněte si Gossip

Gossip (USA)
Kdy:
sobota 26. června
Kde: Sasazu, Bubenské nábř. 306, Praha 7
Čas: 20.00
Vstupné: 770 Kč v síti Ticketpro

Témata:,