Green Day chystají novou desku a vrací se ke kořenům

Hana-Slivova

Pro fanoušky amerických punkrockerů Green Day máme další dobrou zprávu. Nedávno jsme psali, že se kapela letos v létě objeví v České republice, teď přihazujeme informace o chystané albové novince. Skupina se na ní chce vrátit tam, kde začínala. "Jestli to tedy nebude znít blbě," dodává frontman Billie Joe Armstrong.

Americká punkrocková trojka Green Day začala pracovat na novém albu. Nepůjde ale o koncepční desku po vzoru posledních dvou kousků 21st Century Breakdown (2009, recenze: Spasitelé Green Day…) a American Idiot (2004). Kapela by se chtěla zkusit vrátit k dřevnímu punkrocku z první poloviny 90. let. "Máme už nějaké demáče, nahráli jsme je loni na turné v Berlíně, v Glasgow, Stockholmu a Amsterodamu. Chtěli jsme si ty nápady zaznamenat za tepla," řekl zpěvák a kytarista Billie Joe Armstrong magazínu Kerrang!.

Poslechněte si Green Day na YouRadiu

Skupina je podle Armstronga v procesu psaní, vymýšlení a jammování. "Sešli jsme se ve zkušebně a vytáhli nástroje a aparaturu, na kterou jsme hráli v roce 1992. Říkal jsem klukům, že se do toho zase dostaneme, ale všechno, co jsme hráli, znělo dost blbě," směje se Armstrong.
Ačkoliv původní idea Green Day byla vrátit se na nové desce ke kořenům, Armstrong zdůrazňuje, že nic zatím není definitivní. "Na konečná rozhodnutí je dost brzy. Nebyli jsme ještě ani ve studiu, ani jsme se o těch písničkách nepohádali," dodává.  
Když všechno půjde dobře, měla by novinka Green Day vyjít na začátku roku 2011.

Poslechněte si Basket Case z desky Dookie (1994)

Témata:,