Hansard a Irglová se jako kapela po turné rozcházejí

Hana-Slivova

Jejich milostný vztah skončil v roce 2009, hudební spolupráce letos. Alespoň na chvíli. Řeč je o oscarové dvojce Hansard-Irglová. Glen Hansard se vrací ke své irské kapele The Frames, Markéta Irglová by ráda natočila sólovou desku.

Na čtvrtek 19. srpna 2010 dvojice Markéta IrglováGlen Hansard asi nikdy nezapomene. Během jejich koncertu v kalifornské Saratoze totiž na pódium dopadlo tělo mladého sebevraha, který se smrtelným skokem ze sloupu rozhodl řešit problémy s partnerkou a se zákonem.
Jen několik dní poté projekt The Swell Season, pod jehož hlavičkou muzikanti vystupují, ohlásil, že si dává na neurčitou dobu pauzu.

"Vracím se k The Frames, zatímco Markéta bude točit vlastní desku," řekl Hansard magazínu Spinner.com. "Může se stát, že The Swell Season tak přitozeně zanikne. Ale právě teď jsme za všechno, co se kolem nás událo, moc vděční," dodal. Hudební spolupráce s Irglovou, s níž v roce 2006 získal Oscara za písničku Falling Slowly z filmu Once, byla podle něj bokovkou, která ho ale neskutečně naplňovala. "Cítíl jsem, že je to něco, co musím dotáhnout. The Frames šli proto trochu stranou," vysvětluje. Hansard s Irglovou nejen skládal hudbu a vystupoval, ale několik let byl i její partner. Dvojice se rozešla loni.  

Poslechněte si In These Arms z aktuální desky The Swell Season

"Markéta je neuvěřitelná písničkářka"
Během koncertování na zahraničních festivalech představila Markéta Irglová novou písničku Crossroads, která by se podle Hansarda mohla objevit na její sólovce. "Je úžasná," komentoval Hansard skladbu. "Miluju způsob, jakým Markéta skládá hudbu. Je neuvěřitelná písničkářka a věřím, že udělá skvělou desku. Jsem na ni moc pyšný."
Ani Hansard ovšem nezahálí a píše nové kousky. "NIkdy jsem to ale neměl tak, že tohle bych psal pro The Swell Season a tohle zase pro The Frames. Prostě píšu a s lidmi, kteří jsou vedle mě, to pak hraju," říká.

Poslechněte si Crossroads Markéty Irglové

http://www.youtube.com/watch?v=WY3wKpl_g0w&feature=search

Na turné ale poslouchá i jinou muziku než tu svou. Co je na jeho playlistu? Baxter Dury, Serge Gainsbourg a R. Kelly. Oblíbil si také soundtrack k filmu Karlík a továrna na čokoládu. Turné by měl s Irglovou zakončit podzimními koncerty v Evropě.