Harry Potter skončil. Koukněte na parodie a předělávky

matoush

Každý, kdo je dnes naživu a občas vykoukne ven, měl v nějaké fázi svého života vztah k Harry Potterovi. Není divu, že takový fenomén inspiroval neskutečné množství autorů k tvorbě amatérských videí, parodií a předělávek. Podívejte se na ty, které nám přišly zajímavé, zábavné anebo jsme se od nich prostě jen nemohli odtrhnout.

Začněme muzikou.

filmu je notoricky známá a my vám ukážeme muže, který ji hraje po ulicích na neobvyklý nástroj. Až se na video s ruským židem a jeho orchestrem ze skleniček podíváte, řekněte si upřímně – jaký nástroj to hraje v originální verzi?

Přečtěte si, jaká byla 1. část i 2. část posledního dílu Harryho Pottera Relikvie smrti

Od muziky k návykovkám; i když ne tak úplně. Po internetu už čtyři roky koluje video Mysterious Ticking Noise. Je to opravdu extrémně vlezlý popěvek, ale věřte, že až si ho jednou zazpíváte, nebudete po barech prozpěvovat nic jiného.

http://www.youtube.com/watch?v=Tx1XIm6q4r4

Když už jsme u těch legrácek se Severusem Snapem, za zmínku rozhodně stojí nesčetné předělávky videoklipů, kde hraje Alan Rickman coby protivný profesor lektvarů v hlavní roli. Naše nejoblíbenější jsou ty, jimž v pozadí duní hitovka od Right Said Fred I’m Too Sexy. Když si Severus lascivně rozhalí plášť nebo předvede otočku na mole, pochopíte, že skutečně je “too sexy”.

http://www.youtube.com/watch?v=KVFYcLbuP3w

Další video je předělávka loňského hitu skupiny Far East Movement Like a G6. Jmenuje se Like a Quiddich (Jako famfrpál) a dělá si legraci ze všech fanoušků, kteří si nakoupí lístky, vyfiknou se, jako kdyby patřili do Nebelvíru, a vyrazí na premiéru dalšího filmu o oblíbeném mladém hrdinovi. “Budu stát v řadě oblečený jako čaroděj, na očích rozbité brýle, Hermiona je ta nejlepší čarodějka…” No, je to opravdu celkem výstižné.

http://www.youtube.com/watch?v=wXIgNnB_oq4

Přichází důstojná tečka. Parodie na megahit Halo od Beyoncé s názvem Hallows. Ano, před pár lety nikdo netušil, že Harry Potter bude tak výjimečný, a trvalo sedm dílů, než jsme se dozvěděli, jak to s ním dopadne. Teď nás čeká část poslední – Hallows. Působivé, dojemné a vlastně hrozně absurdní!