Házeli mu peníze do klobouku. Tak začínal tanečník Laci Strike


Se svou skupinou vystupoval na koncertech takových hvězd, jako jsou The Fugees nebo Black Eyed Peas. Videoklip, který natočil s DJ Wichem, dokonce lámal žebříčky hitparád. A k tomu loni vydal autobiografický dokument Cesta tanečníka. Mohlo by se zdát, že Laci Strike, další osobnost našeho tanečního seriálu, má ve světě showbyznysu neskutečné štěstí. Je to ale úplně jinak.

Za úspěchem nejznámějšího slovenského tanečníka a choreografa Dary Rolins vězí léta tvrdé práce. Začínal totiž od nuly, a to doslova na ulici. Laci Strike pochází z obyčejné slovenské rodiny. Sice tancoval už od malička, ale cestou profesionálního tanečníka se zprvu ubírat nechtěl. Vystudoval totiž na zubního technika a této profesi se i několik let věnoval. „Dělal bych to rád, ale nechtěl jsem promarnit talent. Rozmýšlel jsem, co dál,“ říká.

Příběh jako z pohádky
Laci Strike dal nakonec přednost tanci a odjel s kamarády do Španělska. Tam však zažil těžké časy – tancoval jako pouliční umělec, kolemjdoucí mu házeli peníze do klobouku! Až si jednou Laciho a jeho kamarádů všiml promotér, který zrovna otevíral velkou diskotéku. Nabídl tanečníkům roční angažmá. To byl Laciho první dílčí úspěch. Uchytil se a v roce 2003 založil Street Dance Academy, nejznámější taneční školu na Slovensku.Objevil se v televizních show Miliónový tanec a Bailando a stal se předním choreografem slovenské hvězdy Dary Rolins. Z obyčejného zubního technika se tak stal nejpopulárnější hiphoper na Slovensku a celosvětově uznávaný tanečník. Svou cestu za snem a současně vývoj slovenské taneční scény zmapoval na DVD Cesta tanečníka (2008), které mělo u veřejnosti nebývalý úspěch.

Podívejte se na ukázku z filmu Cesta tanečníka

Šermují rukama a říkají si hiphopeři
Laci Strike patří mezi univerzální tanečníky, kteří ovládají umění všech stylů pouličního tancování. Nejvlastnější je mu hip hop. „Někteří lidé si nasadí široké tepláky, zašermují rukama a hned jsou „hiphopeři“. Všechny ty násilné pohyby hlavou, afektovaná gesta a vztyčené prsty… Nerozumím tomu, hip hop je neutrální,“ komentoval současný stav taneční scény. Různé styly tance ukázal spolu se skupinou SDA formou instruktážních videí na televizních obrazovkách. U televizních diváků uspěla i spolupráce s věhlasným DJ Wichem, z níž vzešel videoklip, který v hudební hitparádě Music One kraloval na nejvyšší příčce celé dva měsíce!

Laci Strike se také spolupodílel na stavbě choreografií k populární soutěži Slovensko hledá SuperStar 3. Kdoví, možná že se letos v rámci první Česko Slovenské SuperStar se slavným tanečníkem setkáme i na českých obrazovkách.

Podívejte se na klip skupiny SDA s DJ Wichem