Hip Hop Kemp festival s improvizacemi


Letošní Hip Hop Kemp festival, jedna z největších hudebních událostí České republiky, přichystal od 22. do 24. srpna na královehradeckém letišti pro téměř dvacet tisíc návštěvníků slušnou podívanou. Hned od pátečního večera se na T Music Stage postupně objevili TPWC (Sokol + Pono), Kool Savas a O.S.T.R. Následovali Frank Nitty z Frank´N´Dank, Illa J a Guilty Simpson. Všechno kalibry těžké váhy, nejlepší show asi předvedl prostředně jmenovaný, bratr zesnulého J Dilly.

S ubíhajícím časem a zesilujícím deštěm se zdála improvizace programu poněkud nápadná; a tak získáváme informaci, že nejzvučnější jméno prvního kempového večera, philadelphští Army Of The Pharaohs ve složení King Syze, King Magnetic, Reef The Lost Cause a Outerspace nevystoupí z technických důvodů, prý kvůli špatné komunikaci letecké společnosti. Stejný problém ještě tentýž večer potkal britského Kana, který měl také ohlášeno své představení. Ten to pro změnu nestihl z Velké Británie. Ať už je pozadí těchto situací jakékoliv, noc zachraňovali švédští Looptroop, vyvrcholením výborné energické show bylo odehrání jejich snad nejúspěšnějšího singlu Cosmic. Neúplný line up způsobil, že organizátoři byli nuceni zasáhnout do plánu natolik razantně, že ještě po triu Promoe, Supreme a Embee, tedy kolem třetí hodiny ranní, se objevila skupina eMC ve složení Masta Ace, Wordsworth, Stricklin a Punchline, pravidelní účastníci tohoto festivalu.

Zachránil to Kontrafakt
Sobotní část programu začala po šestnácté hodině a prakticky se opakovala situace z předešlého dne. Přes relativně slušná jména, mezi která určitě Mr. Lif, Akrobatik, Zion I, Bahamadia nebo legendární Roxanne Shante patří, probouzela se ta správná atmosféra až s blížící se půlnocí, kdy vystoupili slovenští Kontrafakt.Ačkoliv trojici Ego, Rytmus, Aneš může každý věrný posluchač vidětt v průběhu celého roku na nejrůznějších místních koncertech v Česku i na Slovensku,šlo o vrchol sobotní noci. Během pětačtyřiceti minut se odehrál průřez toho nejpodstatnějšího z dosavadní tvorby a diváci se odvděčili odrecitováním snad kompletního setu. Byli jsme svědky opravdového spojení fanoušků z různých zemí, kde si na své přijdou jak slovenští a čeští fanoušci, tak i polští hip hopoví bratři, kterým je věnováno i několik pozdravů a track, na kterém se podílela hvězda polského rapu WWO, což oni samotně oceňují máváním polských vlajek.Frontman slovenského tria Rytmus zakončuje skvělé vystoupení slovy: „Buďte rádi a važte si toho, že máte něco tak úžasného, jako je Hip Hop Kemp.“ Zatím se v zákulisí se už připravovali Brother Ali a Atmosphere.

Podívejte se na Kontrafakt

http://www.youtube.com/watch?v=VfpO7UWg16A

Ani sobota ale nezůstala bez škraloupu; Pharoahe Monch z Organized Konfusion se přihlásil z kodaňské nemocnice, kde byl nucen vyměnit své hip hopové oblečení za nemocniční, a tak alespoň zaslal své foto s pozdravem posmutnělým fanouškům.

Dlouhodobým problémem těchto vícedenních akcí je bezesporu poslední den, navíc pokud připadá na neděli. I z tohoto důvodu byli The Roots, největší chyták letošního sedmého ročníku, zařazeni již na devatenáctou hodinu. Reprezentanti z Philadelphie nabídli výborný koncert; skladby dokumentovaly portfolio všech osmi studiových desek. Krom Get Busy diváky zaujala zejména živá reprodukce ukázek singlů ze současných hitparád a několikaminutové kytarové sólo Kirka „Captain“ Douglase.

Tak zase příští rok! Stay Black.

Témata:,