Hit podzimu: Dallas Green udělal z Pink v You+Me folkovou zpěvačku

martin-wipplinger

Hudebním podzimem hýbe nové duo You+Me. Folkový projekt slavné zpěvačky Pink a písničkáře a rockera Dallase Greena, kterého ještě před měsícem znali jen žánroví nadšenci, vydává 14. října za mořem velmi očekávanou desku. Jaká bude? A kdo to vůbec Dallas Green je?

You+Me přepadli svět začátkem září stejnojmennou písní You and Me. A okamžitě na sebe upoutali pozornost médií, vždyť všichni byli zvědaví, s čím Pink tentokrát přišla. Nosným pilířem hudby, kterou se nový projekt prezentuje, je ale zpěvaččin společník Dallas Green.

Za celý projekt může zpěvaččin manžel, který oba muzikanty seznámil. Čtyřiatřicetiletý kanadský rocker působil deset let ve slavné posthardcorové kapele Alexisonfire. Později ale tenhle výborný kytarista čím dál víc inklinoval k dráze folkového a country písničkáře a od roku 2011 začal vystupovat sólově pod pseudonymem City and Colour (podle svého jména, které je shodné s americkým městem, a příjmení, které v angličtině znamená zelenou barvu). Letos v únoru odehrál intimní koncert v pražském Roxy.

Poslechněte si Pink v Youradiu
Poslechněte si City and Colour v Youradiu

Teď se spojil s Pink a pro svůj melodicky příjemný, akustický folk tak dostal druhý hlas, s nímž hezky souzní. Slavnou zpěvačku navíc vytrhl z poprockového stereotypu, v němž se na posledních deskách nacházela.

Atmosférickou písní You and Me se Dallas Green a Pink uvedli, ještě mocnější dojem z dvojhlasu položeného na vkusném akustickém podkladu ale udělali baladou Break the Cycle, již Pink věnovala své matce. Píseň se na YouTube objevila dva týdny po první ukázce.

Obě písničky vyjdou duu You+Me 14. října na studiovce Rose ave. Tu napjatě očekávají hlavně za oceánem, kde se folk a country těší většímu zájmu než u nás. Na albu se objeví celkem deset písní a volně k poslechu už je i ta, která celou nahrávku otevře. Capsized má rockovější feeling než předešlé dvě ukázky, co ale zůstalo, je intimní atmosféra.

Témata: