Hlasivky bych měnil s Freddiem, koncert roku byl Stevie Wonder, říká Ondřej Brzobohatý


Mimořádně talentovaný mladý muž. Poprvé na sebe upozornil jako moderátor úvodní řady soutěže Česko hledá SuperStar, čím je ale Ondřej Brzobohatý teď? Skládá scénickou a filmovou hudbu, vydává desky, hraje. V současnosti pracuje na hudbě k televiznímu filmu Hrobař v režii Dušana Kleina a na sólovém albu. Hlavně však má za sebou premiéru muzikálu Kudykam dvojice Hapka Horáček, ve kterém měl na starost instrumentaci a hudební nastudování. Čím teď žije a v čem "jede"?

Jak dopadla premiéra muzikálu Kudykam?
Dopadla dobře. Musím říct, že za orchestr, hudbu, kapelu i zvuk jsem byl spokojený. A doufám, že to bylo dobré, protože mi poděkoval i pan Hapka. Představení se bude hrát v průběhu října a listopadu a potom zase v lednu. Se Státní operou je zatím nasmlouváno asi 150 představení, která by se měla odehrát v průběhu následujících tří let.

Nejdéle strávený čas na jevišti?
Pokud je to čas strávený s hudbou, pak to byla noc po premiéře Kudykamu. Po skončení jsme jamovali až do rána.  

Hudba k balení holek?
Ondřej Brzobohatý v KudykamuTěžko říct. U táboráku klidně Nedvědi. Záleží na tom, jakou holku, ale myslím, že vděčná je třeba jakákoliv interpretace Eltona Johna.

Kolik jste kdy nejvíc utratil za CD?
Vím, že to byla nějaká kompilace Michaela Jacksona, kterou jsem koupil v  megastoru v Londýně. Stálo mě to DOST liber, protože vím, že jsem se potom musel DOST uskromnit.

S jakým zpěvákem byste si to alespoň na chvilku vyměnil?
Kdybych si mohl nechat vypreparovat hlasivky, tak s Freddiem Mercurym.

Co momentálně posloucháte?
Momentálně si nejvíc odpočinu u Dvořáka, baví mě jeho  kvarteta, ale moc rád třeba poslouchám album Possibilities od Herbie Hancocka.

Nejlepší hudební počin letošního roku?
Nejsem si jistý, zda to bylo letos, ale pro mě to je koncert Stevieho Wondera v Mnichově. Byl to životní zážitek.

Ondřejova bývalá kapela Bůhví

Témata: