Horkýže Slíže se inspirovali Kámasútrou, teď jedou na turné

Hana-Slivova

Slovenští punkrockeři Horkýže Slíže vydali 1. října svou desátou řadovou desku. Ke stažení je na serveru T-Music a zaplatíte za ní tolik, kolik uznáte za vhodné. Deska je to pestrá, plná různých hudebních motivů. Většinu z nich ale spojuje sex. Novou desku si můžete poslechnout i naživo, Horkýže Slíže vyráží 6. října na české turné.

Obal nové desky 54 dole hlavouKdyž se hochů z kapely Horkýže Slíže zeptáte, jak přišli na název nového alba 54 dole hlavou, odpoví vám, že v indické bibli lásky Kámasútře.  "Jsme mistři tantrických poloh, proto na nás chodí tolik žen," směje se bubeník Marek Viršík.  Na indickou "erotickou poetiku" vsadila kapela i při tvorbě klipu. Ten pilotní vznikl ke skladbě Gándhí Mahátmá (podívejte se na něj tady), nějaká sexuální narážka ale zazní i v dalších písních. "Je to naše desátá deska, už nevíme, o čem psát… Písniček o sexu děláme čím dál víc, asi stárneme," usmívá se zpěvák a baskytarista Peter "Kubo" Hrivňák.

Poslechněte si novou písničku Eva je v sádre

Desku, která vyšla 1. října na webu T-Music, kapela nahrávala tři a půl týdne čistého času s ozkoušeným producentem Sanchezem. "Je to s ním stejný, jako kdybyste seděli doma. My můžeme napadnout jeho, on napadá nás a padají taky sprostá slova," směje se, ostatně jako skoro pořád, Hrivňák. Album si mohou zájemci stáhnout za libovolnou sumu, kdo tedy nechce, nemusí platit nic. K 2. říjnu fandové skupině každopádně poslali 33 888 Kč. Horkýže Slíže tak následují kroků kapel Wohnout nebo Vypsaná Fixa, které využily nabídky T-Music a vydaly se tímto "novátorským" směrem. "Na Slovensku jsme v tomhle směru průkopníci, tak doufáme, že rozpoutáme boom," komentuje to Hrivňák.

Poslechněte si starší Horkýže Slíže

Poslouchají je kluci z Horkýže Slíže. Znáte je?
Čiki liki tu-a

Karpatské chrbáty

Jak Horkýže Slíže zdůrazňují, jde jim hlavně o to, aby se deska dostala k lidem. Reklamu ostatně firma zařídila dostatečnou, lístky na turné, které začíná 6. října v Ostravě, stojí slušných 140 Kč. Majitelé určitých tarifů pak mohou dostat lístky zadarmo. Kapela navíc slibuje nejvýpravnější turné ve své historii. Na pódiu chystá velkoplošné projekce, různé převleky a překvapení (Peter Hrivňák by například chtěl jednou zpívat bez baskytary, aby si vyzkoušel, co dělat s rukama). Ti nejšťastnější fandové si dokonce budou moci se skupinou zahrát. Co pro to mají udělat? "Musí hrozně moc mávat a křičet, abychom si jich všimli," navádí kytarista Juraj Štefáník.  

Kde kapela zahraje:
6. 10. Ostrava – Garage, 7. 10. Brno – Bobycentrum, 8. 10. Olomouc – Sidia, 14. 10. Plzeň – Šeříkovka, 15. 10. České Budějovice – Bazilika, 16. 10. Pardubice – Abc, 21. 10. Praha – Incheba Aréna. Zájemci o lískty na pražský koncert mohou od úterka soutěžit na Kouli!
Témata:, ,