Hrdinou SuperStar byl Šmajda, Chodúr poprvé příliš nenadchl. Kdo se líbil vám?

Lubos-Prochazka

Dnešní finále Česko Slovenské SuperStar jasně ukázalo, že vše může dopadnout úplně jinak, než si diváci myslí. Martin Chodúr a Jan Bendig se totiž vůbec poprvé dočkali větší kritiky od poroty. Skvělý byl naopak nadšený a zapálený Miro Šmajda. Hlasujte v anketě, kdo se v šestém finále líbil vám!

pollPětice finalistů Česko Slovenské SuperStar tentokrát zpívala hity, které někdy zabodovaly na MTV. Štáb toto téma vybral na podporu dnešního zahájení vysílání české a slovenské MTV.

Jako první otevřela večer Dominika Stará (SR) s písní Complicated od Avril Lavigne. Na pódiu byly jako dekorace připraveny školní lavice, nechyběli ani tanečníci. Dominika zazpívala hezky, ale… „Slyšel jsem tam hodně křečovitých tónů,“ hodnotil mladou Slovenku Ondřej Hejma. Písnička navíc neměla v Dominičině podání příliš šmrnc.
Za druhou píseň Tears In Heaven od Erica Claptona ji ale Hejma pochválil. Daře Rolins, stejně jako Palovi Haberovi, naopak vadilo, že Dominika nemá „odžito“. „Tahle píseň ve tvém podání nebyla ono. Za mě minus,“ viděla dívčino vystoupení Dara.

Chodúr byl tak trošku nudný
Čerstvý Objev roku ankety Český Slavík Martin Chodúr (ČR) v neděli nijak extra nezazářil. Docela pěkně sice zazpíval Everybody Hurts od R.E.M., jakou druhou dal pak ale Are You Gonna Go My Way od Lennyho Kravitze. Za na to pořádně schytal, Haberovi se nelíbil dokonce ani zpěvákův pohyb po pódiu. „Nesedělo mi to k tobě. Jako kdybys při téhle písničce na pódiu ztratil kompas. A bylo to na tebe navíc docela vysoko,“ kritizoval Martina Habera. „Slyšel jsem rozervané tóny,“ pokračoval v negativní lince Ondřej. „Dneska jsi mě poprvé nebavil,“ dodala Dara.

Na MTV díl SuperStar se podívejte tady

Adept na vyhazov: vynervovaná Monika
Monika Bagárová
(ČR) byla opět tak vynervovaná, že se jí na pódiu při zpívání třásl hlas. Píseň Fallin´ od Alicie Keys jí nešla hned od začátku.“ Každému se občas stane nějaká chyba, musíš ji ale přejít. Nejhorší je, když tě ovlivní během celé písně. Přestala jsi pak bojovat,“ narážela na Moničiny chyby ze začátku songu Marta Jandová. „Nebylo to sice fajn vystoupení, ale pro mě máš stále nejkrásnější barvu hlasu,“ prohlásila Dara.
Monika BagárováDruhá píseň Sweet Dreams od Beyoncé sice nezněla v televizi úplně nejlépe, porota přesto Moniku pochválila. „No prosím, jde to! Ale ruční brzdu tam pořád cítím,“ reagovala Marta na Moničin strach (nebo neschopnost?) pořádně to na póidu rozjet. „Velmi pěkný reparát. Mně se to líbilo! Dokonce i to, jak jsi tančila,“ překvapil Habera.
Koule.cz
si nicméně myslí, že Monika už se nezlepší a soutěž by měla opustit. Není zpěvačka pro velká pódia, navíc málokterou písničku zazpívá čistě a výrazně.

Famózní Šmajda
Miro Šmajda
byl ještě nedávno adeptem na vyřazení, ale týden od týdne se lepší. Nejprve sice s kapucou na hlavě a průměrně zazpíval Cry Me a River od Justina Timberlaka. „Mně jsi připomínal stárnoucího rockera, který se snaží zpívat současnou muziku. Nevěřil jsem ti ani půl slova. A vypadával ti text! Karel Gott v tvém podání byl minulý týden geniální, tentokrát jsi to však nebyl ty“ kritizoval ho Palo. Naopak Ondřej Hejma Mira chválil. „Zazpíval jsi to podle sebe, byl jsem příjemně překvapený.“
Druhou písní Welcome To the Jungle od Guns N´ Roses to ale slovenský rocker v hale pořádně rozjel a všem svým dokonalým pěveckým a hlavně nadšeným výkonem vyrazil dech. Šmajda si dokonce vyzkoušel stage-diving, tedy nošení se na rukou fandů. „Bylo to super! Takhle to má vypadat v pořádné MTV show,“ chválila Mira Dara. „Jedno z nejkomplexnejších vystoupení, co jsem dnes viděl,“ přidal se Palo.

Bengid dole – a pak nahoře
Jan Bendig
na tom byl v neděli podobě jako Martin Chodúr. Jedna píseň se mu povedla, jedna ne. Take Me On od kapely A-HA zněla v jeho podání naprosto katastrofálně – ukřičeně, křečovitě a falešně. „Byl to jeden z tvých nejhorších výkonů,“ prohlásila velmi kriticky Marta. „Refrény špatný. Ty jsi ty horní tóny prostě nedával,“ přidal se Palo.
Písní Why od Annie Lennox si Honza reputaci vylepšil. Koule jeho výkon řadí na druhé místo dnešního žebříčku. „Přinesl jsi několik kýblů citů, o které jsem všechny soutěžící žádala,“ pochválila ho Marta. „Pro mě to byl nejlepší zpěvácký výkon dnešního večera,“ dodal Habera.

Příští díl Česko Slovenské SuperStar bude věnovaný filmovým písním.