Hudba a móda: Britney Spears – když pop ikonu nebaví oblékání

hanka-fashionbook

Britney Spears, žena, které se v osobním životě i v hudební historii pohybovala snad ve všech patrech. To samé platí i o jejím stylu. Na Britniny topy, denimové soupravy, kratinké sukně a kozačky v barvě velbloudí kůže se podívala Hanka ze spřáteleného Fashinbooku.

Jejím největším otiskem v historii popmusic je lascivní vzdychání, které ani po více než patnácti letech neomrzí. Popová zpěvačka Britney Spears je ale známá i díky své „originální“ garderobě. Stylisté a manažeři na ni na konci 90. let, kdy začínala, oblékli, co si nejhrubší pop tehdy žádal, a tak Britney naskočila do vlaku plného průsvitného a příliš těsného nevkusu, který končíval milimetr nad bradavkou.

Typickým modelem „the early Britney“ jsou:
–  latexové kalhoty lehce do zvonu
–  skinové bolerko ze stejného materiálu, které zdůrazňuje odhalené vypracované břicho s propíchnutým pupíkem. Tohoto doplňku se dnes už zbavil snad každý, ale když bylo Britney šestnáct, způsobila svým odhaleným piercingem v kombinaci s dráždivým PR příběhem o neposkvrněné jižanské sexy Lolitě revoluci.

Pak přišly roky lásky s Justinem Timberlakem, z nichž pochází asi nejhorší ukázky koordinovaných outfitů u zamilovaného páru vůbec: denimové inferno, tak by se klidně mohla nazvat dnes už kultovní fotografie Britney a jejího tehdejšího partnera Justina.

Rozchod s úspěšným kudrnatým hezounkem, dvě svatby a dvě těhotenství přeskočíme a dostaneme se do roku 2006. Silně odbarvená Spears sedí v s několika kily navíc a v růžovém nevyžehleném tričku naproti americkému moderátorovi Mattu Lauerovi, vypráví o nenasytných paparazzi, pláče, odlepují se jí umělé řasy, mascara stéká po tvářích a ona říká: „To je jedno.“

http://www.youtube.com/watch?v=LfaVyZBupiI

Začíná nejsmutnější období v životě popové princezny. Drogy, děti odebrané z péče a taky propuštění stylistů, kadeřníků a make-up artistů. Říká se, že Britney na sebe nenechá sáhnout, a podle toho tři roky vypadala. Fotografové denně dokumentovali sbírku jejího umatlaného, nevkusného a pomačkaného oblečení, příliš krátkých sukní nebo spodní prádla a předražených teplákových souprav Primp. Za to nosila několik let pořád jedny (na začátku velice pěkné) kozačky v barvě velbloudí kůže. A taky si sama oholila hlavu.

Třicetiletá Britney Spears se obléká bezesporu nejlépe. Stále upozorňuje na své tělo, ale neukazuje ho nahé; zabandážuje ho do elegantních šatů Hervé Leger, make-up i vlasy nechá na profesionálech, sama nahazuje jen falešný spearsovský úsměv, stejně legendární jako ono vzdychání.

Už jen zřídka si dovolí vyjít z domu pouze v drdolu, umotaném minutu předtím. Z jejích soukromých outfitů je nicméně jasné, že móda Britney Spears stále ani trochu nezajímá. Glamour je pro Britney to samé, co pro pokrývače montérky.