Hudba a móda: Britney Spears – když pop ikonu nebaví oblékání

hanka-fashionbook

Britney Spears, žena, které se v osobním životě i v hudební historii pohybovala snad ve všech patrech. To samé platí i o jejím stylu. Na Britniny topy, denimové soupravy, kratinké sukně a kozačky v barvě velbloudí kůže se podívala Hanka ze spřáteleného Fashinbooku.

Jejím největším otiskem v historii popmusic je lascivní vzdychání, které ani po více než patnácti letech neomrzí. Popová zpěvačka Britney Spears je ale známá i díky své „originální“ garderobě. Stylisté a manažeři na ni na konci 90. let, kdy začínala, oblékli, co si nejhrubší pop tehdy žádal, a tak Britney naskočila do vlaku plného průsvitného a příliš těsného nevkusu, který končíval milimetr nad bradavkou.

Typickým modelem „the early Britney“ jsou:
–  latexové kalhoty lehce do zvonu
–  skinové bolerko ze stejného materiálu, které zdůrazňuje odhalené vypracované břicho s propíchnutým pupíkem. Tohoto doplňku se dnes už zbavil snad každý, ale když bylo Britney šestnáct, způsobila svým odhaleným piercingem v kombinaci s dráždivým PR příběhem o neposkvrněné jižanské sexy Lolitě revoluci.

Pak přišly roky lásky s Justinem Timberlakem, z nichž pochází asi nejhorší ukázky koordinovaných outfitů u zamilovaného páru vůbec: denimové inferno, tak by se klidně mohla nazvat dnes už kultovní fotografie Britney a jejího tehdejšího partnera Justina.

Rozchod s úspěšným kudrnatým hezounkem, dvě svatby a dvě těhotenství přeskočíme a dostaneme se do roku 2006. Silně odbarvená Spears sedí v s několika kily navíc a v růžovém nevyžehleném tričku naproti americkému moderátorovi Mattu Lauerovi, vypráví o nenasytných paparazzi, pláče, odlepují se jí umělé řasy, mascara stéká po tvářích a ona říká: „To je jedno.“

http://www.youtube.com/watch?v=LfaVyZBupiI

Začíná nejsmutnější období v životě popové princezny. Drogy, děti odebrané z péče a taky propuštění stylistů, kadeřníků a make-up artistů. Říká se, že Britney na sebe nenechá sáhnout, a podle toho tři roky vypadala. Fotografové denně dokumentovali sbírku jejího umatlaného, nevkusného a pomačkaného oblečení, příliš krátkých sukní nebo spodní prádla a předražených teplákových souprav Primp. Za to nosila několik let pořád jedny (na začátku velice pěkné) kozačky v barvě velbloudí kůže. A taky si sama oholila hlavu.

Třicetiletá Britney Spears se obléká bezesporu nejlépe. Stále upozorňuje na své tělo, ale neukazuje ho nahé; zabandážuje ho do elegantních šatů Hervé Leger, make-up i vlasy nechá na profesionálech, sama nahazuje jen falešný spearsovský úsměv, stejně legendární jako ono vzdychání.

Už jen zřídka si dovolí vyjít z domu pouze v drdolu, umotaném minutu předtím. Z jejích soukromých outfitů je nicméně jasné, že móda Britney Spears stále ani trochu nezajímá. Glamour je pro Britney to samé, co pro pokrývače montérky. 

swipe helper

Mezi články můžete přecházet pohybem prstu na displeji do stran

zavrit