Hudba a móda: Kdo měl v roce 2012 styl? Lana, Frank a Nicki

hanka-fashionbook

Na žebříčky se ke konci roku vrhl i náš spřátelený Fashionbook. Komu to letos nejvíc slušelo? Kdo měl nejlepší styl? Vybrali jsme tři jména: Lanu Del Rey, Franka Oceana a Nicki Minaj.

Lana Del Rey

Americkou zpěvačku Lanu Del Rey nešlo letos přehlédnout. Její album Born to Die (recenze deluxe edice) se loni, potažmi letos zapsalo do hudební paměti lidstva jak tklivým popovým soundem, tak skandálky okolo mladé divy, která vrátila do hitparád něžnost, byť lehce chirurgicky poupravenou.

Lana ukázala, že elegantní měkké medové vlny s decorem z květinových věnců v kombinaci se smyslnými rudými rty, ultradlouhými špičatými nehty a glamour vintage šaty mohou být víc sexy jako ostentativní nahota většiny zpěvaček. Poslechněte si Lanu v YouRadiu.

Frank Ocean

Franka Oceana uznávali jako interpreta tzv. „nového r’n’b“ ještě předtím, než vydal debutové album Channel Orange (vyhrálo žebříček nejlepších desek roku). Po singlech Thinking Bout You, Pyramids nebo Bad Religion  se stal bohem a kromě hudebních fajnšmekrů ho miluje i móda.

http://www.youtube.com/watch?v=s26qTrH2atA

Za tři písničky na jistém fashion večírku inkasoval 100 tisíc dolarů, a když mu blýsknul do obličeje během zpěvu fotoparát, klidně vystoupení přerušil a odešel. Stejně ho pozvou znovu – jeho uvolněný preppy hipster styl a úžasný hlas je kombo, kterému fashion people neumí odolat.

Fotil ho slavný Terry Richardson, byl i na titulce L’Uomo Vogue a na internetu najdete stránky o tom, jak si upravit vousy „na Oceana“. Ve svých písních se nestyděl přiznat, že se mu líbí muži, a z obyčejného šátku omotaného okolo čela dokázal opět udělat doplněk. We like it!

Nicki Minaj

Šílená raperka Nicki Minaj je asi všechno, jen ne elegantní. Její poznávací značka jsou neonové paruky, latex, provokativní policejní kšilty, růžové kalhotové kostýmy a upnuté „catsuits“, a i proto má obrovskou fanouškovskou základnu mezi ženami, gayi, a i když zrovna nerýmuje o žížale Julii na pasece, tak i mezi dětmi.

Nicki nás baví nejen proto, že dovede přiblížit hip-hop rozdílnému publiku, ale i proto, že boří další tabu. Nahlas říká, že tlak na ženy v hudebním byznysu je k nevydržení a že funguje dvojí metr na chování žen a mužů (viz Frank Ocean).

Nicki jednou odešla z focení, protože „měli budget na oblečení 50 dolarů a pár nakrájených kyselých okurek na stole“. O zpěvačce pak kolovaly historky, jaká je hvězda nevydržení. Jenže téhle nevšední Barbie hiphoperce je jedno, co si o ní lidé myslí, a záleží jí hlavně na sobě.

„Kdybych tehdy přijala ten lák z okurek, pila bych ho i právě teď,“ vysvětlila. Trošku si dupnout prostě není někdy na škodu. Že by předsevzetí do nového roku?

Témata: