Hudba a móda: Na festival s čelenkou a neonovou rtěnkou

anitnono

Kapely, pivo, volná láska a hlavně denimové kraťasy proklatě vysoko. Tohle všechno můžete vidět na evropských hudebních festvalech. Na letní festivalovou módu se podívala Anit z Fashionbooku, která se nedávno vrátila ze španělské Primavery.

Pláštěnka a obligátní holinky jsou sice nezbytnou výbavou každého návštěvníka tuzemských open-airů – a jak se zdá, letos na Rock for People tuhle výbavu vážně oceníte, ale část redakce Fashionbooku se ve svých outfitech pro tyto příležitosti inspirovala na španělském festivalu Primavera, kam v červnu vyrazila.

Tenhle kolosální svátek hudby se konal v přímořské Barceloně, kde naštěstí nemusíte řešit rozmary počasí a můžete se plně soustředit na to, co vybrat ze skříně.

Letos se nosí šortky!Náš první poznatek: ačkoliv jsou návštěvníci mezinárodních festivalů ultimátní módemani a módemanky, podpatky si na koncert své oblíbené kapely nevezme nikdo.
Důvod je zcela prozaický: akce se nachází na tak rozsáhlém prostranství, že se nachodíte víc než na pochodu Praha-Prčice.

Boty bez podpatku jsou tedy absolutní nutností. Nejvíc jsou zastoupeny klasické plátěné kecky nebo mokasíny. Sandále nejsou dobrá volba, protože do pěti minut máte nohy černější než mouřenín.

„Jak se asi kombinují šortky s vysokým pasem, aby to vypadalo lichotivě," filosofovala dokonce i pánská část naší výpravy, když jsme procházeli nekonečně dlouhým festivalovým areálem a potkávali jsme jedny minikraťasy vedle druhých. Cizinky se zkrátka nestydí a nosí mikrobermudy i v situaci, kdy by dotyčné spíš polichotilo stahovací prádlo.

Dalším ultra-trendem jsou neonové rtěnky a indiánské čelenky do vlasů. Jedná se o poměrně nenáročnou investici, která zaručí výrazný efekt i ve tři ráno na vaší oblíbené techno stagei.

Ať už se rozhodnete být za hippie královnu či techno cyberpunkerku, nezapomeňte si na svůj oblíbený hudební festival vzít sluneční brýle, opalovací krém a voňavku. Nikdy nevíte, koho potkáte v backstagi.