Ilustrování tónů v Lucerně


Čisté tóny a krásná slova uslyšíte 17. prosince ve velkém sále Lucerny. Po šesti letech se tam vrací Dan Bárta se svou skupinou Illustratosphere, aby společně předvedli, jakou svobodu vám může dát ukázněnost.

Hlasem kapely Illustratosphere je Dan Bárta, výjimečně talentovaný zpěvák, básník a fotograf, kterého obdivují muzikanti, stejně jako velmi široké spektrum posluchačů. Má za sebou celý zástup Andělů i řadu drsně rockových zkušeností. V současné době kromě Illustratosphery stále působí v kapele J.A.R. 

Byla by ale velká chyba mluvit jen o Danu Bártovi, protože v Illustratosphere má za sebou špičky české hudby: trombonistu Filipa Jelínka a basistu Roberta Balzara, kteří s ním hrají také v kapele J.A.R., dále kytaristu Jaroslava Friedla, pianistu Stanislava Máchu a bubeníka Jiřího Slavíčka.

Letos vydala tato sestava své třetí album Animage. Čisté tóny osobitých skladeb na pomezí jazzu a lidových písní jsou na něm ilustrovány krásnými texty. Animage je prvním albem, pod které se podepsala tato sestava jako Illustratosphere; podle názvu minulé desky. Ta byla vydána ještě jako sólové album Dana Bárty.

Ve středu 17. prosince se můžete těšit na speciální výběr hudby ze všech tří alb této skupiny a na scénografii a videoprojekci, kterou připravil výtvarník Roman Týc. Začátek v Lucerně je v 19 hodin.

Dan Bárta a Illustratosphere
Kde: Lucerna, Praha
Kdy: 17. prosince 2008
Čas: 19:00

www.danbarta.cz
http://www.myspace.com/danbarta

Témata:, , ,