Imodium pokřtilo Akustiku


Rocková skupina Imodium pokřtila předposlední říjnovou noc v pražském Rock Café novou desku Akustika s živým záznamem vystoupení z letošního jara. Imodium zahrálo skvěle své největší hity na akustické kytary a posluchači jásali. Kvůli tomu byla o něco chudší show, kterou v minulosti předvádělo. Stálé tři členy kapely doprovázeli hosté na piano a kytaru, a zvláště violoncellista Tomáš Hejzlar byl podle ohlasu příjemným překvapením.

Návštěvníci měli možnost si poslechnout některé upravené skladby, ale Jana Lota s Adamem Kuperou mohli dostat více prostoru. „Španělky“ neměly chybu, jen Thom (vokály, kytara) a Radouš (baskytara) s nimi seděli, místo aby předváděli na pódiu pořádnou show, na kterou je jejich publikum zvyklé. Na úvod zahráli hit Hlavou a dav se rozburácel. Ani na druhý šlágr Imodia z poslední doby Stigmata se nemuselo dlouze  čekat. První část koncertu vyplnily skladby jako Sunday, Noc tě chová nebo Žiletko, má lásko.

Úvodní hitovka Hlavou

Ultrarychlý křest alá Vartecký
Zhruba v polovině vystoupení proběhl křest desky, která skončila mezi diváky pokropenými šampaňským. Kmotrem se stal Tomáš Vartecký, známý především jako textař a hudební skladatel Anny K. nebo jako kytarista skupiny Wanastowi Vjecy. „Doufám, že tam je zachycený to, čím jsou pověstný – ta energie,“ pronesl a rychle zmizel z pódia.

Extra hosté
Kapela potěšila publikum ještě skladbami Neznámá, Gaston či Dostavníky. K závěru hrací doby si k sobě přizvala skupina Imodium extra hosty – Adama Kuperu ze skupiny UDG a Janu Lotu, přičemž Kupera si hraní se saxofonem jasně užíval. Po jedné skladbě se ale zase stáhli.

Přídavky se šetřilo
Koncert se chýlil ke konci, Thom se celkem úspěšně snažil vybudit všechny k pohybům při písničkách Smutnohra a Znám tě. Na žádost publika se Imodium vrátilo a podle očekávání spustilo přelomový hit Koník, který za večer do té doby nezazněl. Přídavek však byl jen jeden, a tím představení skončilo.

Poslechněte si Mořského koníka

Celkově se křest CD Akustika povedl a fanoušci, kteří se sjeli z celé republiky a znali každé slovo každé písně, se jistě těší na další vystoupení – už v tradiční plné parádě bez akustických kytar a speciálních doprovodných nástrojů.

Témata:,