Jak je důležité míti Hiltona

matoush

Znáte příběh zpěváka, který za svůj úspěch vděčí bulvárnímu novináři? Jestli ne, právě tady a teď se ho dozvíte. Víte, jaký rekord vyrovnali The Black Eyed Peas a čím šokovala Lady GaGa korejské novináře? Pro nás je hračka vám to sdělit.

Black Eyed Peas se na Billboardu projevili jako hamouni. Každá jiná skupina by byla štěstím bez sebe, kdyby se její song držel na špičce nejdůvěryhodnějšího chartu hudebního průmyslu celých deset týdnů, jak se to daří Boom Boom Pow. Ne tak Black Eyed Peas. Ti nasadili nový singl I Gotta Feeling a ten hned zaujal pozici billboardové dvojky. BEP najdeme i v dalších tabulkách – The E.N.D. je nejprodávanější i nejstahovanější album tohoto týdne. Je to pět let, co naposledy někdo ovládl jak první dvě příčky singlů, tak i tabulky prodeje. Tehdy byla tou šťastnou skupina Outkast.

Poslechněte si píseň I Gotta Feeling

Zájem o desku bleskově vzrostl
Na dvojce norwegiancharts a na čtyřce novozélandského žebříčku najdeme Erica Hutchinsona a song Rock’n’Roll, který si možná někteří pamatují z filmu Sesterstvo putovních kalhot. Je zajímavé, komu Eric za svou kariéru vděčí. V loňském roce byl téměř neznámý Hutchinson donucen vydat své album Sounds Like This za vlastní peníze. „Vydavatelství mi dalo šestiměsíční lhůtu. To, co jsem natočil, se jim nelíbilo a já letěl,“ vzpomíná. „Tak jsem si řekl, že tu desku vydám sám.“ A jak řekl, tak se stalo. Deska se ale nesetkala s velkým zájmem, prodalo se pouze několik stovek kopií. Pak se ale dostala do ruky populárnímu bulvárnímu bloggerovi Perezu Hiltonovi, ten ji umístil na vrchol své vlastní hitparády a najednou se album ocitlo na špičce v prodejnosti.

Poslechněte si Erica Hutchinsona

Co se tak hloupě koukáte?
Tentýž Perez Hilton je blízkým přítelem Lady GaGa, která se tento týden probojovala se songem Paparazzi na osmé místo britských theofficialcharts. Možná za to vděčí nové image. Korejští novináři se nestačili divit, když minulý čtvrtek dorazila na tiskovou konferenci s mohutně naondulovanými vlasy a v modrobílém kostýmku. „Nekoukejte tak hloupě, jsem to já,“ prohlásila hned na začátku. Můžete se na fotografie podívat.

Poslechněte si píseň Paparazzi od Lafy GaGa

http://www.youtube.com/watch?v=IY4jv3W3HKE

A jsme u Úletu týdne. Stává se jím deska písniček pro děti, která se v portugalském žebříčku prodeje umístila na 6. místě. Jmenuje se Panda Vai à Escola a jak již název napovídá, vypráví o pandě, která chodí do školy. Škoda, že studium není takhle roztomilé i ve skutečnosti. Naštěstí je konec školního roku za dveřmi…

Poslechněte si Panda Vai à Escola

Billboard Hot 100 Music Chart (USA)
1. The Black Eyed Peas – Boom Boom Pow
2. The Black Eyed Peas – I Gotta Feeling
3. Keri Hilson feat. Kanye West & Ne-Yo – Knock You Down
4. Pitbull – I Know You Want Me (Calle Ocho)
5. Lady GaGa – Love Game

theofficialcharts.com (Velká Británie)
1. David Guetta Ft Kelly Rowland – When Love Takes Over
2. Pixie Lott – Mama Do
3. Black Eyed Peas – Boom Boom Pow
4. Agnes – Release Me
5. Keri Hilson feat. Kanye West & Ne-Yo – Knock You Down

norwegiancharts.com (Norsko)
1. Paperboys – Lonesome Traveler
2. Eric Hutchinson – Rock & Roll
3. Beyoncé – Halo
4. Alexander Rybak – Fairytale
5. Aqua – Back To The 80’s

charts.org.nz (Nový Zéland)
1. Keri Hilson feat. Kanye West & Ne-Yo – Knock You Down
2. The Black Eyed Peas – Boom Boom Pow
3. Kids Of 88 – My House
4. Eric Hutchinson – Rock & Roll
5. Taylor Swift – You Belong With Me

mexicancharts.com (Mexiko)
1. Wisin y Yandel – La revolución
2. Soundtrack – Atrévete a soñar
3. María José – Amante de lo ajeno
4. Soundtrack / Miley Cyrus – Hannah Montana – The Movie
5. Jorge Muñiz – Serenata vol. 2