Jan Smit zpívá svému zesnulému příteli. Vévodí nizozemské hitparádě

matoush

Švédského vyslance do soutěže Eurosong uvidíte v dalším dílu našeho putování po zahraničních žebříčcích. Můžete se těšit také na song, který je už čtyři týdny rádiovou jedničkou v Belgii, stejně jako na intimní zpověď mladé nizozemské hvězdy, patřící zesnulému příteli.

Na Billboardu se od minula udála jediná změna, a to na páté příčce. Vyhoupla se na ni Kelly Clarkson a její My Life Would Suck Without You. O poznání pohyblivější byl britský žebříček. Na jedničku po dlouhé době dosáhla Lady GaGa a Poker Face (minule 3.), dvojku udržela píseň Right Round od Flo Ridy. Jednička minulého týdne, devítiminutové Island In The Stream od čtveřice Jenkins, West, Jones a Gibb,se propadla na trojku. 

Cítím, že stále žiješ
Už čtyři týdny vévodí nizozemskému chartu píseň Je naam in de sterren od Jana Smita. Jan píseň věnoval svému nejlepšímu příteli, který nedávno zemřel. „Tvé jméno čtu ve hvězdách, kdekoliv jdu, kdekoliv stojím, zašeptám-li, slyším tvou tichou odpověď, cítím, že stále žiješ,“ vzkazuje zpěvák v refrénu. Jan zahájil svou kariéru v roce 1997 jako dvanáctiletý a už tehdy si dokázal svým hitem Ik zing dit lied voor jou alleen získat srdce hlavně žen a dívek. Tentokrát si s novou písní vysloužil uznání i od mužské části populace.

Jan Smith zpívá o svém zesnulém příteli

Belgický Ultratop přinesl na trojce francouzskou skupinu Discobitch a její hitovku C’est beau la bourgeoisie. Song, ve kterém oslavují (nebo spíše parodují) výstřelky dnešní střední třídy, Belgii naprosto uchvátil – je už čtvrtý týden i nejhranější písní vlámských rádií. „Začíná to být vážně peklo,“ bručí pětadvacetiletý Dieter v diskusi na YouTube. „Vzbudíte se, slyšíte Discobitch, jdete do obchodu, slyšíte Discobitch, večer v klubu hrají Discobitch…“ Pětadvacetiletá Anneke se písně zastává: „Stejně je to super song. Ta část, kde předstírá opilost, je vážně vtipná.“

Poslechněte si parodii na střední třídu

Myje nádobí? Nikdy nemyje nádobí!
Celá aktuální TOP5 sverigetopplistanu se nese ve znamení Eurovision Song Contestu. Všech prvních pět příček švédského žebříčku obsadili účastníci národního kola mezinárodní pěvecké soutěže. Paradoxně se ale neshoduje vítěz soutěže s hitparádovou jedničkou. Na špičce se totiž umístila skupina E.M.D. s písní Baby Goodbye. Reprezentantka Malena ErnmanLa Voix je až čtvrtá.

Poslechněte si švédskou rozlučku

Naším Úletem týdne je tentokrát song The Boys Does Nothing od Aleshy Dixon. Chytlavý jiveový rytmus oslovil Francii (2. místo), Finsko (2. místo) a Norsko (6. místo). Úletem je kvůli kurióznímu textu: „Myje nádobí? Nikdy nemyje nádobí! Uklízí? Nikdy neuklízí…“ A tak nás napadá stejná otázka jako Aleshyna fanouška z Norska: „Není tohle skrytá reklama na čistící prostředky?“

Úlet týdne

http://www.youtube.com/watch?v=Ev44tKZzLSc

Billboard Hot 100 Music Charts (USA)
1. Flo Rida
– Right Round
2. T.I. feat. Justin Timberlake – Dead And Gone
3. Lady GaGa – Poker Face
4. Soulja Boy Tell ‚em feat. Sammie – Kiss Me Thru The Phone
5. Kelly Clarkson – My Life Would Suck Without You

Theofficialcharts.com (Velká Británie)
1. Lady GaGa
– Poker Face
2. Flo Rida – Right Round
3. Jenkins, West, Jones, Gib – Island In The Stream
4. Saturdays – Just Can’t Get Enough
5. Taylor Swift – Love Story

Tophit.ru (Rusko)
1. Serebro
– Skaži, nie molči
2. BiS – Korabliki
3. Lady GaGa – Poker Face
4. Enrique Iglesias feat. Ciara – Takin Back My Love
5. Guru Josh Project – Infinity 2008

Austriancharts.at (Rakousko)
1. Lady GaGa
– Poker Face
2. Silbermond – Irgendwas bleibt
3. Razorlight – Wire To Wire
4. Mando Diao – Dance With Somebody
5. Flo Rida feat. Ke$ha – Right Round