Jaro je tady. Slavíme jarními písničkami!

Hana-Slivova

Dnes je první jarní den, a tak jsme se rozhodli, že ho oslavíme jarními písničkami. Řadu z nich určitě znáte, na jiné jste už možná zapomněli. A nás některé baví prostě proto, že se odehrávají v rozkvetlém řepkovém poli.

Tata bojs – Jaro

Klip k téhle nejjarnější písničce v historii české popmusic se natáčel na jaře roku 1997 v pražských Lysolajích. Protože ho režisér Václav Kučera točil po částech, odkvetly mezi tím pampelišky; rozdílu mezi prvními scénami a "pokračováním" si můžete všimnout třeba ve chvíli, kdy členové Tata bojs válí sudy s herečkami – kamarádkami. O kostýmy se tehdy postarala návrhářka Jolana Izbická.

Tata bojs – Jaro

The Cure – Cut Here (coververze z řepky)

Hitovka britských The Cure z roku 2001 sama o sobě zas tak jarní není; vlastně ani trochu. Ale tahle coververze od mladé písničkářky, která si pro natáčení vybrala řepkové pole, je prostě jarně romantická.

Priessnitz – Jaro

Písnička Jaro od jesenických Priessnitz naopak navzdory názvu není ani hravá, ani veselá. Je stejně melancholická a posmutnělá jako kapela sama, přesto na nás v první jarní den působí tak, že nic není ztracené.

U2 – Beautiful Day

Ani hitovka irských U2 Beautiful Day není od prvního slova nejveselejší. Poselství je ale jasné – hlavu nahoru, věci se mění a život je tak jako tak hezký. My dodáváme – hlavně na jaře.

The Beatles – Here Comes the Sun

Here comes the sun and I say – it´s alright. Souhlasíme. Skvělou "jarní" písničku mají i The Beatles. Jak jinak.

Southpaw – Toi Toi Song

Možná, že skákací Toi Toi Song od kapely Southpaw, která nedávno odehrála poslední koncert (tedy alespoň ten klubový), oceníte hlavně na letních festivalech. Tahle radostná a bezstarostná písnička se ale hodí ven i teď – do sluchátek na brusle nebo třeba k běhání. Je přeci jaro.