Je to kat, říkají o porotci Pavolu Haberovi na Slovensku


Pěvecká soutěž Česko Slovenská SuperStar se má na co těšit. V její porotě zasedne Pavol Habera, kterému na Slovensku přezdívají Kat. Proč Kat? Ve všech třech odvysílaných řadách Slovensko hľadá SuperStar, kde působil rovněž jako porotce, často šokoval diváky i účinkující neúprosnou a tvrdou kritikou.

„Pokud soutěžící nemají talent, je lépe rovnou jim říci, aby se věnovali něčemu jinému. Ovšem mají-li na to, nezraní je ani sebetvrdší kritika,“ řekl Pavol Habera v rozhovoru pro Super.cz o své roli porotce na Slovensku.

Podívejte se, jak se Pavol Habera odboural jako porotce na Slovensku

Proč vlastně Habera zasedl v porotě slovenské SuperStar? „Slovenská hudba potřebovala oživit, chtěl jsem se na tom okysličování podílet. Tím, že nyní máme SuperStar, se rozšířil trh. Chápu, že se to některým lidem nelíbí. Nikdo ti to neřekne do očí, ale mají strach, že přijdou o peníze. Dřív si lidi kupovali jenom je, teď i někoho jiného. No a v neposlední řadě byla Slovensko hľadá SuperStar také zábava,“ řekl Habera před časem Musicserver.cz.

Poslechněte si dva porotce SuperStar, Pavola Habera a Daru Rolinc ve společné písni v roce 1992

Sedmačtyřicetiletý Pavol Habera má bohatou hudební minulost. Začal hrát a zpívat blues a rock, pak se stal členem skupiny Team. Prodejním hitem byla hned první deska Team 1 v čele s populárním songem Reklama na ticho. Své zatím poslední album Team 11 vydala kapela před dvěma lety, loni absolvovala velké turné po Slovensku i České republice pod názvem Pavol Habera a Team Best Of Tour 2008.

Habera se v devadesátých letech vrhl i na sólovou kariéru, a hned v roce 1991 se stal Zlatým slavíkem.

Poslechněte si Haberu v hitu Je to vo hviezdach

Kromě pěvecké kariéry se Habera věnuje i dalším aktivitám, účinkuje v muzikálech a skládá hudbu. Mimo jiné složil slavný hit Když muž se ženou snídá pro Karla Gotta, hudbu k filmu Fontána pre Zuzanu 2, hymnu soutěže slovenské SuperStar 1 Kým vieš snívať a nedávno i titulní písničku Láska a smrť k připravovanému historickému velkofilmu Jánošík. „Jánošík, stejně jako já, chtěl pomáhat lidem,“ prohlásil Habera. Uvidíme…

Poslechněte si Pavola Haberu ve Třech mušketýrech

Pavol Habera (* 12. dubna 1962) je populární slovenský zpěvák, skladatel a muzikálový herec žijící v Česku. Hrál odmalička na housle, svoji první kytaru dostal ve třinácti letech a už na střední a vysoké škole měl své první kapely. Po bluesových a rockových začátcích nastoupil na post zpěváka do tehdy již osm let existující skupiny Team. Jako sólový zpěvák vydal celkem sedm alb, v roce 1991 získal Zlatého slavíka. Nějakou dobu žil v USA. Společně s partnerkou, českou topmodelkou Danielou Peštovou, má tři děti. Momentálně žijí v Praze.

Témata: