Jste zřejmě nejlepší zpěváci v SuperStar, řekl Habera Bendigovi a Chodúrovi

Lubos-Prochazka

Pátý finálový večer patřil mezi jeden z nejlepších v Česko Slovenské SuperStar. Soutěžící zpívali hity Karla Gotta (70), které ale nevybíral Mistr, a také tři zahraniční duety. Sám Zlatý Slavík na celý galavečer přímo v Bratislavě dohlížel. Mezi největší hvězdy večera překvapivě patřili několikrát zatracovaní Miro Šmajda (SR) a Monika Bagárová (ČR). Ve společné duetu zazářili favorité SuperStar Martin Chodúr (ČR) a Jan Bendig (ČR). V samostatných vystoupeních ale docela bruslili.

Celý večer zahájil sám Mistr Karel Gott (70), který s porotkyní Darou Rolins zazpíval novou verzi jejich hitu z 80. let Zvonky štěstí. Bohužel oba zklamali! Zpívali totiž podle očekávání z playbacku a v televizi to bylo poznat.

Podívejte se na vystoupení Karla Gotta s Darou Rolins:

http://www.youtube.com/watch?v=2RPu0dRJFqM

Sál v bratislavské Incheba areně i přes playback československou legendu oblečenou v černém saku bouřlivě přivítal. Moderátoři Adela Banášová a Leoš Mareš pak Goťáka usadili do speciálního křesla vedle pódia, kde měl připravenou vodu a stylovou lampu. Odtud pak Mistr vystoupení tří Čechů a tří Slováků komentoval. Manželka Ivana seděla s dětmi Charlottou a Nelly v publiku.

Vytrémovaný Chodúr, růžový Bendig
„Ty jsi typický zpěvák ve ´smokasu´. Touto cestou jdi! Budeš žádán do konce tvé kariéry," řekl Karel Gott Martinu Chodúrovi (ČR) v medailonku natočeném v úterý v Praze, ve kterém si společně zanotovali v luxusním hotelu v centru města u klavíru. Martin pak, překvapivě na začátku přenosu, zazpíval Gottův semaforský hit z roku 1963 Oči má sněhem zaváté. Šlo mu to, ale v hlase a na detailních záběrech rukou bylo znát, že má velkou trému. Aranže písničky byla jiná, než jakou známe. „Ty jsi to zvládl jinak než Karel Gott. Byl jsi možná maličko až zasmušilý, ale jinak to bylo pěkný," řekl Martinovi Ondřej Hejma. „Jedno mi dneska na tobě vadilo. Netýká se to zpívání – chyběla mi noblesa, kterou má Mistr Gott. Vytýkám ti salámový´ přístup," setřel Martina Pavol Habera.

Pak už patřilo pódium Janu Bendigovi (ČR), kterému štáb vybral Slavíkův hit z roku 1965 Ukážu ti cestu rájem. Ve spodních tónech byl Honza velmi slabý, na konci písně se ale vylepšil. V růžovém svetru působil zábavně. „Nízké tóny jsi zahodil, ale výšky ti jdou neuvěřitelně," komentovala jeho vystoupení Dara. „Dneska jsi měl být lepší než Chodúr, ale neby jsi. Nevím, jestli je to nervozitou. Nejméně třičtvrtě písničky jsi byl rozladěný a těžko jsi se trefoval. A já se velmi těšil, že to dnes Chodúrovi nandáš," postěžoval si Palo.

Miro Šmajda a Dominika Stará při duetuDenis a karaoke Včelka Mája
Bratislavan Denis Lacho (SR) večer jasně dokázal, že sice vypadá dobře, ale v soutěži už nemá co dělat. „Myslíš při zpěvu na někoho, kdo na tebe čeká doma, na nějakou milou?" zeptal se Denise při zkouškách u klavíru v Praze Karel Gott. „On ještě není mužem," zavtipkoval na finalistovu adresu klavírista. Denis pak na pódium v Bratislavě naběhl ve žluté košili a černé vestičce a začal lámavou češtinou zpívat Gottův slavný televizní hit Včelka Mája z roku 1984 – a to v rockové verzi. Jeho výkon ale spíše připomínal karaoke s výpadky slov. Šlo o naprosto nejslabší vystoupení večera! „Co děláš 5. prosince? Nemohl bych si tě objednat na Mikuláše k nám domů?" vtipkoval na Denisovu adresu Palo. „Ty už v podstatně ležíš v rakvi a zatloukáš poslední hřebík, nebo jsi ho začal vytahovat? Nikdy jsem si nepředstavoval, že tuhle píseň bude někdo v této soutěži zpívat. Nechal bych to na divácích, oni rozhodnou, jestli půjdeš dál," kritizoval Denise Palo. „Ty jsi to odrecitoval, a tam není co zkazit. V těch zpívaných tónech jsi dal něco z tvého mňoukání… Znělo to jako karakoke, ale já to čekal horší, takže vlastně úspěch," byl ironický Ondřej. Jako jediná pochválila Denise Dara: „Mně se naopak ta show, kterou jsi předvedl, strašně líbila."

Stará zpívala česky Lásko má
„Kdž byla moje babka menší, měla ráda Gotta a Sandokana," prozradila před setkáním s Karlem Gottem v Praze Dominika Stará (SR). Ta si nejprve vybrala Mistrovu píseň Monika Bagárová zazpívala docela pěkněKdeptak ty ptáčku hnízdo máš z filmu Tři oříšky pro Popelku. Nakonec ale po konzultaci s Gottem přesedlala na jeho hit Lásko má z roku 1984. Jde o českou verzi slavné Unchained Melody z filmu Duch. Šlo jí to! Všichni čeští diváci si přitom musel všimnout, že Dominika zpívá v češtině lépe než ve rodné řeči. „Závěr byl lepší než střed, pěkná písnička," chválil Ondřej. „Co se týká ladění, jsi jedna z nejlepších v soutěži. Podle mě jsi ladila celou písničku," přidal se s chválou Palo.

Hvězdy Šmajda a Bagárová
Všichni čekali, že Miro Šmajda (SR) zazářil jen v rockovém kole SuperStar a dál už nemá co nabídnout. To byl ale omyl.  Ve večeru Gottových hitů výborně zazpíval těžkou C´est la vie z roku 1980. I čeština mu šla na jedničku a s tanečnicí na pódiu si výborně rozuměl. „Dobře sis vybral a já si troufám říct, že to bylo to nejlepší vystoupení tohoto večera," jásala Marta Jandová. „Nevím, jestli už jsem to někdy řekl, ale zítra tvé jméno nepovím," zopakoval svoji hlášku z minulého týdne nadšený Palo. A chválil i Mistr Gott.

Páté finále SuperStar si poslechněte tady


Monika Bagárová
(ČR), která do teď podávala velmi slabé výkony, zazpívala docela dobře píseň Už z hor zní zvon (v originále Amazing Grace). Již v Praze u klavíru rozbrečela Karla Bendig a Chodúr, dvě hvězdy aka George Michael a Elton JohnGotta čistotou svého hlasu. Povedl se jí i výkon na pódiu, nejvíce pak samostatný závěr s klavírem. Monika konečně přestává mít trému! „Všechny si nás tady rozbrečela," konstatovali porotci a Moniku vůbec poprvé pochválili. „Samostatně s klavírem ti to šlo, s kapelou si musíš ještě zvykat," podotkl ale Palo.

Ovace ve stoje pro duet Chodúra s Bendigem
Večer také finalisté zazpívali duety. Největší ovace publika se dočkali Chodúr s Bendigem za píseň od George Michaela & Eltona JohnaDon´t Let the Sun Go Down On Me. Pravda, Honza v jejím úvodu docela bruslil, ale poté, co přišel na pódium Martin, se srovnal. Celá Incheba arena jim pak vestoje tleskala, včetně Karla Gotta. Skončit se svým proslovem nemohl ani Pavel Habera, který oba dva označil za zřejmě nejlepší zpěváky soutěže. Tihle dva si to asi opravdu za necelý měsíc rozdají v samotném finále. Příští týden v neděli 29. listopadu zazpívá pětice finalistů Česko Slovenské SuperStar hity MTV. Přesně v tento den totiž začne vysílat její česká verze.

Poslechněte si rozhovor s Karlem Gottem na Frekvenci 1. Karel hovořil o pátém finále Česko Slovenské SuperStar, které bylo věnováno jeho písním.
Poslechněte si Gottovy písně, které interpretovali finalisté soutěže, v originále