Kabát vyráží na turné. S sebou veze toaletní papír

Hana-Slivova

Dobrá zpráva pro fanoušky skupiny Kabát. Pepa Vojtek a spol. se na jaře vydávají po čtyřech letech na turné. Tentokrát po halách a s novou deskou Banditi di Praga.

V roce 2009 odehrála skupina Kabát velký koncert na pražské Bílé Hoře, o rok později jedinou venkovní show na festivalu Benátská noc.

Letos se po čtyřech letech vydává na československé turné a svůj cirkus rozbalí ve velkých halách. Fanouškům ovšem slibuje stadionovou atmosféru spojenou s větším komfortem.poll
"Jak jsme již předeslali, záměrně se vracíme do hal. Koncert bude ale modelově řešený doprostřed. Technicky je to sice totální voser, divácky je to ale rozhodně atraktivnější než klasika na straně. Všichni to rozhodně bude mít blíž k jevišti. Prohlédnout si pěkně z blízka celej ten cirkus, to už stojí Vizuál pódia kapely Kabát na jarním turnéza úvahu, ne?," píše Kabát na svém webu.

Na přípravě turné se bude podle Marcely Kočandrlové z vydavatelství EMI podílet více než padesát techniků. A o fanoušky bude evidentně dobře postaráno.

Kabát: Máme rehabilitační sestry
"V rámci pohodlí a bezpečnosti a s ohledem na zdravotní stav některých jedinců s sebou vezeme i nemalé množství prezervativů, různé ortopedické a fixační pomůcky a několik tisíc kusů nafukovacích fanoušků. Po nominaci skupiny Kabát nejmenovaným hudebním časopisem na průser roku vezeme i blicí pytlíky a toaletní papír, stejně tak nepřeberné množství medikamentů a několik rehabilitačních sester. Pro případ trudomyslnosti budeme mít s sebou již odzkoušený míč a kompletní dílo spisovatelky Danielle Steelové," vzkazuje kapela.   

Aktuální desku Banditi di Praga (na Kouli: Kabáti se valí do Prahy. Nic nového, níic složitého) vydal Kabát loni na podzim. I díky novému albu se kapele nedávno podařilo dosáhnout milionu prodaných nosičů.

Kabát – turné 2011
Břeclav
(2. 3.), Uherské Hradiště (8. 3.), Košice (11. 3.), Brezno (14. 3.), Ostrava (17. 3.), Brno (19. 3), Hradec Králové (22. 3.), Liberec (1. 4.), Ústí nad Labem (5. 4.), Jihlava (8. 4.), Plzeň (12. 4.), Karlovy Vary (15. 4.), České Budějovice (18. 4.), Praha (21. 4.), Pardubice (23. 4.), Zlín (26. 4.), Olomouc (29. 4.)

Kabát – Ebenový hole