Sto zvířat slavili na Sázavafestu narozeniny, dnes vystoupí Kubišová

Lubos-Prochazka

V Kácově na Kutnohorsku začal festival Sázavafest. Průřez dvaceti lety své existence lemované sedmi vydanými alby, sto minut hudby a skoro čtyři desítky písniček tam nad ránem několika tisícům diváků nabídla skupina Sto zvířat. Jejich rytmická hudba roztancovala i stánkaře s pivem a stala se jedním z vrcholů 10. ročníku hudebního festivalu.

"Bylo nám strašně málo, byli jsme krásní, mladí a hubení rošťáci, zatímco teď už jsme jenom rošťáci," řekl ČTK na téma výročí kapely zpěvák Sto zvířat Jan Kalina. Dodal, že z původní sestavy zbyl jenom on, Tomáš Belko a Jana Jelínková a má pocit, že posledních pět let funguje skupina tak, jak si vždycky přál. Vedle písní jako Tlustý žlutý vrány, Zub nebo Podpaží zazněly od kapely, která se v rozšířeném dvanáctičlenném obsazení sotva vešla na podium, i novější hity jako Nikdy nic nebylo, Dáma s čápem, Nejkratší cesta nebo Erotickej film.  "To, co jsme hrávali pro vaše mámy nyní hrajeme vašim dětem," podotkl s nadsázkou Kalina. Partička Sto zvířat  vznikla v roce 1990 a své 20. narozeniny náležitě oslaví 20. října v pražské Incheba Aréně. Také ale vyrazí za svými fanoušky  v Brně, Pardubicích, Ostravě, Plzni, Hradci Králové, Olomouci, Českých Budějovicích, Litomyšli a mnoha dalších městech.

Dnes vystoupí Kubišová a další
Jednou z hvězd dnešního programu Sázavafestu bude zpěvačka Marta Kubišová. Představí se první slavný zahraniční host kalifornští Papa Roach. Vystoupí i skupina Laura a její tygři se speciálním programem k 25 letům své činnosti, Monkey Business, Tata Bojs, projekt Vivaldianno nebo slovenský Peter Lipa Band.

Podívejte se na kapelu Sto zvířat, jak vystupovala na Sázavafestu před třemi roky

Témata:,