Kapitán James Blunt si řekl o povýšení


James Blunt po dvou letech od svého úspěšného vystoupení na Pražském hradě přijel zahrát opět svým českým příznivcům. Na dvouhodinovém koncertě představil písně ze své druhé studiové desky All The Lost Souls, i své starší hity z debutu Back To Bedlam. Potvrdil, že za jeho celosvětovým úspěchem nestojí nějaké chvilkové poblouznění, ale skladatelské nadání a síla, kterou do svých písní vkládá a která na posluchače působí.

Už druhá píseň Wisemen stačila publikum, které zaplnilo hlediště jen asi ze dvou třetin, přesvědčit, že kapela Jamese Blunta dosahuje vysokých kvalit. Velice dobře sehraní muzikanti dávali všem písním unikátní barvitost a předváděli výborná sóla. Písně z nového alba jsou žánrově poměrně rozmanité, kapela je vyváženě prostřídávala, takže nehrozilo přeslazení pro Blunta typickými baladami, naopak se ukázalo, že se do toho umí také pěkně opřít.

Vzpomínky na armádní minulost
Skladbami I really want you a Carry you home si James Blunt připomíná svoji válečnou zkušenost důstojníka britské armády v mírových silách NATO v Kosovu, která jeho texty často prostupuje. Poslední skladbu s touto tématikou, No Bravery, zahrál sám na klavír a během písně na obřích obrazovkách běžely autentické záběry z kosovského konfliktu. Tvrdší Give Me Some Love publikum opět rozhýbala.

Skvělá atmosféra a přízeň publika
Celým koncertem procházela pohodová nálada, Blunt dokázal s diváky komunikovat a celé dvě hodiny udržet jejich pozornost. Vrchol večera přišel po této písni, kdy Blunt zahodil kytaru, seskočil mezi diváky, proběhl celou arénu, se všemi se zdravil, políbil neznámého pána a zaběhl do středu arény mezi zvukaře, kde měl připravenou plošinu s klavírem. Sám, pouze s diváky, zde odehrál píseň Goodbye My Lover, kterou podává velice procítěně. V tu chvíli už bylo publikum jen jeho a odměňilo ho ohlušujícím aplausem.

Megahit, který dobyl světové hitparády

Bez ochranky, vlastními silami se prodral zpět na pódium. Zaznělo You´re Beautiful, kterou bezezbytku odzpívalo publikum. Po dobře vygradované Same Mistake přišla skladba bez bicích – One of the Brightest Stars. Poslední písničku 1973 doprovodila skvělá světelná show.

Pozor, vzbuzuje emoce!
Bluntovo nynější evropské turné provázejí buď velmi kladné recenze, nebo naopak na něm kritici nenechají nit suchou. O čem to vypovídá? Že James Blunt je všechno, jen ne průměrný. Vzbuzuje emoce. Jako důkaz postačí, že jeho megahit You´re Beautiful zbořil hitparády na celém světě, zároveň se stal hned vedle Crazy Froga nejnenáviděnější skladbou světa, a také daleko nejhranější skladbou na svatbách.