Kde žít nonstop s Michalem Davidem? No přece v Melounu!


Je to k neuvěření, ale spustí-li tady Michal David odrhovačku o tom, že chce žít nonstop, taneční parket se naplní k prasknutí. Totéž platí i o písních Heleny Vondráčkové nebo starých Elánů. Do pražského Hudebního klubu Meloun totiž chodí ti, kteří mají rádi česko-slovenskou diskotéku.

Meloun navazuje na tradici klubu, který na stejném místě fungoval mnoho let. Před nedávnou dobou ho zavřeli, pak změnil majitele a zrovna teď je v procesu změn k novému „looku“. Stěny jsou pomalované siluetami tančících lidí (výtvarník neměl příliš ponětí o anatomii, ale pro dokreslení atmosféry to stačí), parket je přiměřeně velký a ceny nápojů nejsou předražené. A pokud moravští vinaři říkají, že existují tři kategorie vína, a sice „dá sa, nedá sa a dá sa Pražákům“, je třeba říct, že víno v Melounu „sa dá“. Na nápojovém lístku najdete i Hoegarden v lahvi, čepované pivo a samozřejmě koktejly.

Domácká atmosféra pro Davidovy fanoušky
Návštěvníky podniku tvoří specifická skupina skorotřicátníků a třicátníků, kteří v pubertě poslouchali Lucii nebo Tublatanku, v některých případech i zmiňovaného Michala Davida. Ve svém hudebním rozhledu a vkusu se od těch dob příliš nevyvinuli, proto rádi setrvávají nad sklenkou tam, kde své „staré známé“ slyší celý večer. Také tu můžete potkat mladší ročníky, lidi, kteří nezažili první vlnu boomu těchto fláků. A pak jsou tu ti, kteří sem zavítají náhodou.

Poslechněte si Michala Davida v písni Nonstop z roku 1983

Hosté Melounu jsou prostě zvláštní a neopakovatelná skupina lidí, jak se dozvídám od místního dýdžeje. Nepůsobí agresivně ani odtažitě, oproti velkokapacitním tanečním klubům tu panuje opravdu spíš domácká atmosféra.

Plno bývá kolem půlnoci
Jak se říká: proti gustu žádný dišputát. Osobně nezažívám vrchol blaha při křepčení na Sladké mámení, ale to neznamená, že jiným se to nelíbí. Pokud si chcete zavzpomínat na doby minulé, můžete večírek v Melounu pojmout jako recesistické retro. Anebo si budete chtít zatancovat a zazpívat to, co dobře znáte. V tom případě klidně vyčkejte do desáté či jedenácté hodiny večerní, kdy se klub začíná naplňovat. Okolo půlnoci už je opravdu plno a panuje tu ten pravý klubový šrumec. A zavírací doba? Prý jak kdy, ale o víkendu se tu klidně jede do čtvrté či páté ranní.

Hudební klub Meloun
Národní 11, Praha 1
Dívky mají vstup zdarma.