Kdo tady má nejlepší knír?    

matoush

I letošní listopad je ve znamení kampaně Movember, která bojuje proti rakovině prostaty. Zapojit se do ní může každý muž, stačí, pokud si až do začátku prosince nebude holit knírek. Protože náš šrumec nemůže chybět u žádné špatnosti, máme ideální příležitost připomenout si ty nej hudebníky, kteří vystupovali s knírkem nebo vousy. Na závěr koukněte do fotogalerie, kde své knírky představuje charitativní kalendář Movember.

Nejlepší zpěvák s knírkem: Freddie Mercury

Freddie byl bůh. A pěkně chlupatý bůh. V době jeho největší slávy se psala osmdesátá léta a čím více srsti na sobě muž měl, tím lépe. Mercury se svým porostem netajil a hrdě ukazoval, co mu raší po těle – ať už na hrudi, nebo pod nosem. A svůj knírek si evidentně pěstil.

http://www.youtube.com/watch?v=kXOOwNS2qk0&feature=related

Nejvousatější vousáči: ZZ Top

Už od roku 1969 hraje americká hardrocková kapela ZZ Top. Jakkoli u nás jejich muzika nikdy do středoproudu rádií nepronikla, jejich image zná průměrný Čech celkem dobře. Hodně výstřední kostýmy, černé brýle a vousy tak dlouhé, že by je mohl závidět i Albus Brumbál.

http://www.youtube.com/watch?v=ai-aLzd5imI&feature=related

Retro vousáč: Kenny Rogers

Znáte ten pocit, když se díváte na své staré fotky a říkáte si zahanbeně opravdu byly tohle moje vlasy?  Jsou prostě období, která můžeme označit za módní dobu temna. V osmdesátých letech měly všechny ženy vyfoukanou trvalou a muži nosili tragické vousy. Bohužel, lidé jako Kenny Rogers (jinak výtečný americký country hudebník) se svého porostu nevzdal dodnes. Ale o malinko lepší to dnes je, to je pravda.

Nejmohutnější knír: Village People

Pokud vám nebylo jasné, že Village People přijdou na řadu, evidentně nesjíždíte vintage-disco hity na YouTube. Pokud byl někdy na MTV k vidění skutečně parádní knír, předvedl ho pán v koženém/latexovém/policejním (vyberte dle vlastního fetiše) oblečku v klipu k hitovce YMCA. Video by se vlastně dalo používat jako vzorník různých střihů vousů. Kromě mrože uvidíte bíbra i kvalitní bradku chlapce v přilbě.

Nejlepší český knírek: Jarek Nohavica

V domácí kategorii nemohl zvítězit nikdo jiný než Jarek Nohavica. Když zrovna nejde o boj proti rakovině, nemáme v redakci knírky moc v lásce, ale kdyby se oholil Jarek, plakali bychom. K němu knír prostě patří.

Myslíte si, že je to fousatý? Tak se přidejte k ostatním.

Témata:, ,