Krucipüsk vymítil ďábla


Kapela Krucipüsk otevřela dveře své speciální produkce rázně, rychle, zvesela a v kovbojských ohozech. Hudebníci se včera večer v pražském Lucerna Music baru svou hrou výborně bavili, Tomáš Hájíček rozdával při zpěvu úsměvy o sto šest, ale upravené verze písní zněly většinou cize.

Liberecká kultovní kapela si připravila opravdovou specialitu – country a folkové verze svých písní. Jak se ukázalo, byly určeny pouze skalním posluchačům. Pro ty to mohla být zajímavá změna. Pouze bicí s basou totiž připomínaly hudbu „made by Krucipüsk“, jak ji zná z posledních let každý fanoušek. Vokál Tomáše Hájíčka, zvuky bongů a tamburíny nestačily. Odchýlit se od normálu nemusí přinášet jen chutné plody.

I přes znalost diskografie nebylo snadné identifikovat, co se právě hraje. Píseň Criminal prozradil až její text, do té doby se dalo jen hádat. Tóny jednotlivých slok i menších částí songů ze studiových desek ztratily svou tvář, a tak písně dostaly jiný význam. Často byly nedotažené, žádané skladby ztrácely svůj jedinečný náboj.

Pro Krucipüsk se stala tato country-folková produkce spíše příležitostí uspořádat řádnou „jam session“. Jednu z nejžádanějších písní, Láska je kurva, Krucipüsk zahrál jako regulérní reggae. Spousta dalších, klasicky „vyřvaných“, zněla téměř šeptem. Jako by ďábelská síla Krucipüsku zůstala kdesi v pekle.

Příprava tohoto koncertu jistě stála mnoho úsilí, snad by ale bylo lepší vynaložit ho na přípravu nové desky.

Krucipüsk – Special country and folk version
2. 12. 2008, Lucerna Music bar, Praha

Témata:,