Kryštof chystá novou desku a turné, lístky jdou do prodeje 1. prosince

Hana-Slivova

Skupina Kryštof otevře rok 2010 pátou řadovou deskou Jeviště. Čtrnáct dní před oficiálním termínem vydání, tedy asi v polovině ledna, si písničky budete moci stáhnou na portálu T-Music.cz. Úplně zadarmo ale nebudou! V únoru se pak kapela rozjede na česko-moravské miniturné.

O páté řadovce Jeviště frontman kapely Kryštof Richard Krajčo říká, že je nejlepší nahrávkou, jakou kdy kapela udělala. "Moderní zvuk, rockově taneční pecky, přesahy žánrů a hravost," popisuje desku Krajčo. "S turné bychom chtěli navázat na halovou šňůru Rubikon tour. Mělo by jít o velkou Vítězný obal desky Jevištěoslavu našich narozenin a zároveň předsatvení našeho Jeviště. Prostor, ve kterém se na turné budeme pohybovat, se dá nejlépe přirovnat k divadelní točně," popisuje.

Koule.cz
dodává, že měla možnost slyšet sedm nových písniček a může jenom potvrdit, že na téhle desce vás Kryštof stoprocentně nudit nebude – už jenom díky vkusně zapracovaným citacím a zvuku kapel typu Radiohead nebo Mando Diao.

Přečtěte si reportáž S Kryštofem ve studiu aneb Jak se staví Jeviště (a koukněze na hodnocení nových písníček)

Deska vyjde v lednu u labelu EMI, už v polovině měsíce si ale Jeviště budete moci stáhnout na portále T-music.cz. Zákazníky T-Mobile bude album stát 99 Kč, ostatní vyjde na 149 Kč. "Moc se nám nelíbí model hudby zadarmo, tohle je tedy kompromis," vysvětluje Richard Krajčo, proč Kryštof nenásleduje kroků kapel typu Vypsaná Fixa nebo Horkýže Slíže, kteří své desky nabídly za sumu, o níž rozhodovali sami fanoušci. Poté si budete moci desku koupit v obchodě za klasických několik stovek.  

T-Music Kryštof Tour 2010
19. 2. Praha (Tesla arena)
23. 2. Brno (Výstaviště)
26. 2. Ostrava (ČEZ arena)

V únoru kapela vyjíždí na T-Music Kryštof Tour, v rámci kterého se představí v Praze (19. 2.), Brně (23. 2.) aOstravě (26. 2.). Jako předskokana Kryštof vybral svérázného písničkáře Xindla X, kterého znáte i z říjnového koncertu Koule.cz. Lístky na kryštofí koncerty můžete nadělit svým blízkým či kamarádům pod stromek, do předprodeje totiž jdou už 1. prosince. Zákazníci T-Mobile mohou vtupenky pořídit bez čekání formou lístků v mobilu o 50 Kč levněji.
Během nahrávání desky Jeviště vyzval Kryštof svoje fanoušky, aby mu pomohli vybrat obal alba. Volilo se ze tří vartiant, vítěznou fotku vidíte v tomto článku.
Na fotky se podívejte tady: Pomozte kapele Kryštof vybrat obal desky Jeviště

Na nové desce se objeví i písnička cyRáno, melodie filmu 2Bobule

http://www.youtube.com/watch?v=1f-X_AzITkY

Témata:,