Lady Gaga: 4 důvody, proč opět vyrazit na pražský koncert

josefmartinek

Možná si říkáte, že tahle zpěvačka je omyl. Maškara z karnevalu. Marketingový produkt, který nikdy neměl opustit hranice města New York. My si ale myslíme, že Lady Gaga má talent (jen si poslechněte její aktuální jazzové duety s Tony Bennettem!) a že je i napodruhé dobré dát jí šanci. Tady jsou čtyři důvody, proč na ni 5. října vyrazit do pražské O2 arény.

Možná poslední možnost vidět popovou Lady Gaga

O Lady Gaga se sice v minulosti mluvilo jako o symbolu popu a popkultury vůbec, přesto je její další setrvání v mainstreamu velmi nejisté. Zpěvačka zrovna vydává společné jazzové album Cheek To Cheek s legendárním swingovým zpěvákem Tony Bennettem a nechala se slyšet, že už má v hlavě nápady na další jazzové počiny. Po vlažném přijetí desky ARTPOP (recenze) navíc prohlásila, že už nemá potřebu skládat písničky pro rádia a touží po umělecké svobodě. Je tak docela možné, že až se k nám příště vrátí, přijede už v úplně jiné roli.

Pro angličtináře: Aktuání rozhovor pro tiskovou agenturu AP 

Popová zpěvačka, co umí zpívat

Je dobře známým faktem, že popové zpěvačky často… neumí pořádně zpívat, třeba Katy Perry, Britney Spears, ale i dlouholetá královna popu Madonna o tom vědí své. Lady Gaga patří ovšem mezi výjimky – koneckonců ještě než vtrhla do světa pop music, zpívala po amerických barech a doprovázela se na klavír. Tato poloha jí sluší i dnes. Momenty, kdy usedne za klavír a spustí rockové balady typu You And I či Dope, patří k vrcholům koncertů.

http://www.youtube.com/watch?v=sI1cz_sjMys

Bláznivé kostýmy a velká show

Lady Gaga, to jsou ale především bláznivé kostýmy, velkolepá pódiová prezentace a ohromná show. Vyhlášená provokatérka sice s sebou na turné tentokrát nepřibalila kostýmek z hovězího, který oblékla před čtyřmi lety na udílení cen MTV, ale vidět ji jako chobotnici, prohlédnout si její náhrdelník z marihuanových listů či bikiny ve tvaru lastur také nemusí být nuda. Uvidíme, jestli si náhodou nepřipraví nějakou specialitu pro naši zemi – v Athénách se totiž zjevila v outfitu připomínajícím řeckou bohyni, v muslimských zemích zase zvolila jednodílné plavky místou dvoudílných, aby nepobouřila místní věříci. 

Podívejte se, co hraje Lady Gaga na aktuálním turné

Hity a pestrý repertoár

Je jasné, že když se jde na Lady Gaga, jde se na hity. Osmadvacetiletá Američanka jich za pár let na hudební scéně nasbírala slušnou řádku, a navíc má docela pestrý repertoár. Nejsou jí tak cizí taneční vypalovačky jako Just Dance či Poker Face, kterými bořila hitparády v začátcích kariéry, zmíněné klavírní balady nebo elektronické experimenty na způsob Aury z poslední desky ARTPOP. Nebojí se ale ani hiphopu, což dokázala spoluprací Jewels N’Drugs s rappery Twistou, Too Shortem a T.I. A když bude v náladě, třeba střihne i nějaký ten jazz.

 

 

Témata: