Lady Gaga má nový klip – Alejandro

Hana-Slivova

Venku je nové video k další ze skladeb zpěvačky Lady Gaga. Jmenuje se Alejandro, je o gay lásce a klip se natáčel letos v dubnu. Video viděly za dva dny skoro čtyři miliony lidí, například zpěvačka Katy Perry už ale Lady Gaga nařkla z hloupého rouhání.

pollLady Gaga vypustila do světa další výpravný a provokativní klip, tentokrát k písničce Alejandro z desky The Fame Monster (2009). Řada zpěvaččiných fandů už na klip reagovala slovy, že je sice fajn, ale že mu moc nerozumí. O čem tedy písnička "vypráví"?
"Je o mém neposkvrněném přátelství s gayi. A jak se takhle nedokážu kamarádit s heterosexuálními muži. Je to oslava a uznání gay lásky – závidím jim tu kuráž a odvahu, kterou jejich vztah vyžaduje. V klipu toužím po lásce homosexuálních kamarádů, ale oni mě prostě nechtějí," vysvětlila zpěvačka.

Katy Perry: Rouhání jako zábava je ubohé
Do Lady Gaga se už stačila navézt její pěvecký kolegyně Katy Perry, která na svém twitterovém účtu označila některé scény z videa, ve kterých se objevuje růženec či kříž, za rouhání. Na Twitteru sice Lady Gagu přímo nejmenuje, načasování tweetu a vzkaz je ale jasný: "Rouhání jako zábava je asi tak stejně ubohé jako uprděné vtipy."
Jak se video povedlo, jestli mu rozumíte a zda se v něm Lady Gaga rouhá, posuďte sami. Ještě dodáme, že klip se natáčel letos 30. dubna a režíroval ho Steven Klein.

Témata: