Lady Gaga, vítězka Evropských hudebních cen MTV

Lubos-Prochazka

Zpěvačka Lady Gaga má další zářez. Ve španělském Madridu uspěla v rámci Evropských hudebních cen MTV třikrát, mimo jiné i se skladbou Bad Romance. Na slavnostním večeru zazpívaly například Katy Perry nebo Rihanna a podtrhly tak úspěch neevropských muzikantů.

Lady Gaga, která 17. listopadu 2010 vystupuje v Praze, získala na Evropských hudebních cenách MTV (MTV EMA 2010) titul pro nejlepší zpěvačku, nejlepší píseň (Bad Romance) a nejlepšího popového umělce. Za přízeň Rihanna na předávání cen MTVpoděkovala z Budapešti, kde se zastavilo její turné. Cenu za nejlepší video k písni California Gurls získala Katy Perry, která na ceremoniálu vystoupila oblečena do elastické blyštivé kombinézy. Porazila tak další vystupující, Rihannu, jež byla nominovaná za klip k duetu s Eminemem I Love the Way You Lie. Sám Eminem nicméně uspěl v hiphopové kategorii.

Rihanna, Katy Perry… Podívejte se na živá vystoupení z Madridu

Americkou nadvládu prolomil až šestnáctiletý kanadský zpěvák Justin Bieber, jenž si i přes konkurenci ostřílených rapperů Eminema, Kanye Westa nebo Ushera odnesl cenu v kategorii nejlepší zpěvák.
Objevem roku se stala americká zpěvačka Kesha, cenu získali i frajeři Bon Jovi, ti byli vyhlášeni globální hudební ikonou. "Díky za to, že jste z nás ty ikony učinili," řekl nadšenému madridskému publiku zpěvák kapely Jon Bon Jovi. "Chci poděkovat všem z MTV za tuto neuvěřitelnou jízdu, která trvá již čtvrt století," dodal. Bubeník Tico Torres poté poděkoval divákům i ve španělštině, čímž si vysloužil nadšené ovace.
Slavnostní večer moderovala americká herečka Eva Longoria známá ze seriálu Zoufalé manželky. Ta okouzlila publikum neustálým obměňováním svých šatů i narážkami na své hispánské kořeny.  

Výsledky MTV EMA 2010
Skladba:
Bad Romance (Lady Gaga), Živá show: Linkin Park, Popový interpret: Lady Gaga, Nováček: Kesha, Ženská umělkyně: Lady Gaga, Mužský umělec: Justin Bieber, Hiphoper: Eminem, Rocková kapela: 30 Seconds To Mars, Alternativní kapela: Paramore, Klip: California Gurls (Katy Perry a Snoop Dogg), "Junior": Justin Bieber, Pódiová show: Tokio Hotel, Evropský počin: Marco Mengoni (Itálie). Češi Charlie Straight se do nominované pětky nedostali.

Lady Gaga – Bad Romance

Katy Perry + Snoop Dogg – California Gurls

http://www.youtube.com/watch?v=u-ICZlm5v6A

Rihanna + Eminem – I Love the Way You Lie

 

Témata:, ,