Lady Gaga: V bytě jsem měla kokain a štěnice

Hana-Slivova

Jen pár dní před novou deskou Born This Way vyjde zpěvačce Lady Gaga životopisná kniha Everyone Loves You When You Are Dead: Journeys Into Fame And Madness. Mluví v ní o dobách, kdy ještě nebyla slavná, a také o tom, proč brala drogy.

Fandové Lady Gaga budou mít od 5. května 2011 možnost doplnit si sbírku artefaktů se zpěvaččiným otiskem. Ten den se totiž v Anglii dostane na pulty životopisná kniha Everyone Loves You When You Are Dead: Journeys Into Fame And Madness (Milují tě, až když umřeš: Cesty za slávou a šílenstvím). Nová deska Born This Way by pak měla vyjít 22. května.

poll

Dílko dal dohromady hudební publicista Neil Strauss a Gaga v něm mimo jiné vzpomíná i na časy, kdy její jméno znaly maximálně manhattanské kluby.
„Když jsem se jí ptal, jestli by měla chuť mluvit o tom, co prožila, řekla, že ano, ale že má strach, co si o ní potom budou myslet mladí fanoušci. Ze začátku se domnívala, že když odhalí svou duši, nikdo jí to pak Lady Gaga a její nový životopisná knihaneodpáře,“ komentuje Strauss v rozhovoru pro magazín Radaronline začátky vzájemné spolupráce.

Gaga: Drogy jsem brala, abych měla nápady
V knize vzpomíná Lady Gaga na doby, kdy patřila mezi řadové newyorské umělkyně.
„Když si vzpomenu na dobu, kdy mi v newyorském bytě lezli po zemi švábi a štěnice a všude kolem ležela vrstva kokainu, je to vzrušující. Tehdy mě nezajímalo nic jiného, než dělat hudbu a zlepšovat se. Drogy jsem ale brala jen kvůli inspiraci. V tomhle směru jsem to dělala jako David Bowie a Mick Jagger."

Zpěvačka v knížce také popírá, že by měla špatné dětství. „Vším, čím jsem si prošla, jsem si prošla proto, že jsem to chtěla a protože to bylo pro dobro umělecké dráhy. Abych mohla tvořit, musela jsem se dostat do stavů jako Andy Warhol, Bowie nebo Jagger.“

Strauss zdůrazňuje, že během setkání se zpěvačkou se nikdy nezajímal o její extravagantní kostýmy a oblečení. „Je to pro ni způsob, jak odstřihnout svůj vlastní svět od bulváru. Chce být nedotknutelnou a v podstatě nadlidskou bohyní dnešní doby,“ myslí si.

Lady Gaga a poslední sing Born This Way

Témata: