Laibach propagují Bacha jako průkopníka elektroniky

Lubos-Prochazka

Pražské Divadlo Archa čeká temný večer. V neděli 22. února tam vystoupí se svým barokním projektem slovinská kapela Laibach. Půjde o koncert v rámci projekti Kunst der Fuge/Umění fugy, v kterém kapela svým typickým způsobem - pomocí elektroniky, počítačů a velkoplošných projekcí - zpracovává dílo barokního skladatele Johanna Sebastiana Bacha.

„Jelikož jsou Bachovy fugy založeny z větší části na matematických algoritmech, rozhodli jsme se použít počítačový program jako základní nástroj. Výsledek ukázal, že Johann Sebastian Bach může být se svým dílem považován za průkopníka elektronické hudby nebo techna,“ píše Laibach na svých internetových stránkách.

Laibach vznikli v roce 1980 ve slovinském hornickém městě Trbovlje. Název je německých překladem jména města Ljubljana, kde členové žijí. Kapela se proslavila svými multimediálními projekty, elektronickou, industriální hudbou, kontroverzními politickými tématy a názory nebo předělávkami známých hitů, například Jesus Christ Superstar, Life Is Life nebo The Final Countdown.

Podívejte se na umění fugy v podání Laibach

Laibach
Kde:
Divadlo Archa, Praha (původně se měl koncert konat v kostele sv. Šimona a Judy)
Kdy: 22. února
Čas: 20:30
Vstup: 890 Kč k sezení/770 Kč ke stání přes Ticketpro
Oficiální web