Chlapáctví, nevěra, vtip. Jiří Vejdělek točí nový film Muži v naději


"Domluva mezi mužem a ženou je samozřejmě možná. V případě, když muž ustoupí", říká režisér Jiří Vejdělek. Tématu vztahů mužů a žen se věnoval už v předchozí divácky úspěšné komedii Ženy v pokušení, nyní chystá nový film s názvem Muži v naději. Co má být zmiňovanou mužskou nadějí? Chlapáctví a nevěra.

Ačkoliv režisér Jiří Vejdělek tvrdí, že snímek Muži v naději, který půjde do kin v září příštího roku, bude dost odlišný od Žen v pokušení, ve scénářích najdeme několik průsečíků. V Ženách v pokušení byla ústředním motivem konfrontace upjaté dcery a bonvivánské matky, podle stejného mustru se pojede i v připravovaném snímku.

Na Kouli: Probuďte v sobě dračici, radí film Ženy v pokušení

Těšit se můžeme na sukničkáře Rudolfa v podání Bolka Polívky a ušlápnutého zetě Ondřeje, kterého hraje Jiří Macháček, jehož žena (Petra Hřebíčková) se díky Ondřejově Eva Kereksová ve filmu Démonihyperkorektnosti a sucharství začíná „nebezpečně nudit“. V roli Rudolfovy manželky uvidíme Simonu Stašovou a Ondřejovu milenku Šarlotu, která vnese do jeho manželství potřebnou jiskru, ztvární Evu Kerekésová.

Když muž zvedá záchodové prkénko
„Ústřední téma mě napadlo v momentě, kdy jsem potkal jednoho muže, který zvedal záchodové prkénko ve striptýzovém baru,“ popisuje Vejdělek inspirační zdroj. Komediálními zbraněmi chce ve filmu mířit proti ženské totalitě, která nás podle režiséra obklopuje a proti které je třeba se bouřit. „I kždyž jsou to zase ženy, které drží pomyslné kormidlo, určující běh světa,“ dodává Vejdělek.

Film bude stát na tématu udržitelnosti vztahu a nevěry. Představitelé hlavních rolí Jiří Macháček a Petra Hřebíčková svorně tvrdí, že nevěra se velmi dobře prožívá v divadle nebo ve filmové roli, řešit podobné věci doma by ale už tak zábavné nebylo. „A já se spíš cítím povolaná poskytnout recept na bábovku než na rodinné štěstí,“ dodává Simona Stašová.
Kromě zmíněných herců si ve filmu „zahrají“ i malebná zákoutí Prahy. Jak natáčení dopadne, uvidíme příští rok.