Letní zábava pro pražské školáky!


PRAHA - Ani vy, kteří budete muset strávit léto v hlavním městě, se nemusíte bát nudy. O prázdninách se můžete přihlásit do příměstského tábora a pátrat po historii Prahy, jezdit na výlety nebo si třeba vyzkoušet paintball!

Školáci, kteří mají chuť, se mohou i v době volna učit anglicky. Vodní radovánky je přímo ve městě čekají v několika akvaparcích. Pokud vás to u vody přestane bavit, můžete vyzkoušet třeba bobovou dráhu. Příměstskými tábory se různí organizátoři snaží vyjít vstříc rodičům, kteří si v práci nemohou vzít volno. Přes den jim zajistí hlídání, program a večer je rodičům vrátí. Někdy mohou školáci přespat například v klubovně a na noc domů nemusejí.
Teoreticky mohou tímto způsobem strávit v hlavním městě celé prázdniny, nabídka pořadatelů a různých aktivit je poměrně široká. Například cestovní kancelář Sindibád nabízí lidem, kteří se na tábor přihlásí, výlety po Praze spojené s koupáním, ale také návštěvu "opravdového" třeba koňského nebo výtvarného tábora. (info zde) Příměstské tábory pravidelně organizují jednotlivé městské části a domy dětí a mládeže. Například dům dětí a mládeže v deváté městské části zájemcům slibuje cestu za keltskou kulturou a středověkými památkami. Školáci se ale podívají i do akvaparku, připraveny jsou pro ně různé hry. Program Rozmarné léto (info zde) , na který přispívá čtvrtá městská část, zase dětem nabízí celodenní výlety do všech koutů Česka. Léto s angličtinou "přiměřeně odlehčenou formou" nabízí Akademie J.A.Komenského. (info zde) Kurs je určen pro školáky od devíti do 14 let. Výuka je rozdělena do bloků a proložena hrami, soutěžemi a další zábavou. Školáky, kteří mají hlídání zajištěné, může vzít doprovod například na koupaliště, městské pláže a do akvaparků. Skoro kilometrovou bobovou dráhu mohou vyzkoušet na Proseku. (info zde) Dalším tamním lákadlem je lanová skluzavka, tedy dvě věže spojené lanem o délce 180 metrů s převýšením 45 metrů.
O prázdninách se prostě nudit nebudete!;o)

Jakub Hofmann

Témata: