Lil Wayne bude ve vězení vstávat ve čtyři ráno

Hana-Slivova

Zuby má už v pořádku, a tak rapperovi Lil Waynovi nic nebrání v tom, aby nastoupil do vězení. Roční trest za nedovolené ozbrojování v roce 2007 si odpyká v newyorské věznici Rikers Island. Jak bude vypadat jeho běžný den, do kterého nyní nepatří ani iPod, natož vlastní ložnice?  

Budíček ve čtyři ráno, oběd v jedenáct, večeře ve tři odpoledne. To není zlý sen, ale běžný program rappera Lila Wayna pro další rok. Wayne, který byl  podle webu MTV zvyklý chodit na kutě v sedm ráno, totiž nastupuje roční trest za nedovolené držení zbraně.

pollNávštěvy dvakrát týdně
Zřízenec věznice, v níž bude Wayne pykat, řekl v rozhovoru pro MTV, že rappera umístí do oddělení s vězni, kteří spáchali podobný trestný čin. Ložnici s nimi ale sdílet nebude, status showbizové hvězdy totiž Lilovi přinesl samostatnou celu ve speciálním „nadstandardním“ oddělení. Waynův obývák, ložnice i koupelna zároveň teď tedy měří několik metrů čtverečních, přičemž součástí ubikace je postel, záchod, umyvadlo a jedno okno, ze kterého Wayne uvidí přes dvůr na zeď.
„Práva a povinnosti bude mít ale jako ostatní vězni,“ ubezpečil zřízenec. „Bude se moci dívat na televizi, využívat místní knihovny, což se od něj ale moc neočekává, nebo zajít do společenské místnosti. Návštěvy může přijímat dvakrát týdně, vždy po hodině.“

Aby se ve vězení udržel klid, nebude Wayne zřejmě s ostatními pracovat a při přesunu z místa na místo ho bude doprovázet jednočlenná ochranka. Rapper původně plánovat, že si s sebou do cely vezme iPod s podklady, do kterých bude skládat písničky, to mu ale vedení věznice zatrhlo. Přišlo však s férovou kompenzací: za peníze, které bude během výkonu trestu dostávat, si prý může půjčit rádio.

Podívejte se na sérii videí, která je věnovaná Lilově odchodu do vězení

Jestli se Lil Wayne nebude ve vězení příliš vztekat, může po osmi měsících požádat o propuštění za dobré chování.
P.S.: Dnes v noci přinesly agentury informaci, že nástup Wayna do vězení se opět odkládá, protože v domě, kde měl soud pronést finální verdikt, vypukl požár. Všechna dnešní přelíčení byla proto odložena.

Témata:,