Londýn: 5 míst, kde se zastavit na svačinu

redakcekoule

Albert Černý ze skupiny Lake Malawi dává tipy na místa, kam v Londýně rád chodí na svačinu anebo za muzikou. Místem, kde najdete všechno pohromadě - včetně zajímavých obchodů a bazarů s oblečením všeho druhu - je okolí Brick Lane ve čtvrti Shoreditch.

Žlutá pekárna na Brick Lane

Běžte na Brick Lane ve čtvrti Shoreditch a kupte si ve žluté pekárně Beigel Shop bagel cream chees & chives (na Brick Lane jsou dva obchody s bagely, ale ten žlutý tam byl dřív a je lepší). Možná bude ještě teplý a jestli jo, tak to bude možná nejgurmánštější zážitek z Londýna za nejméně peněz. A když je řeč o Brick Lane: tahle zázračná ulice nabízí taky celou řadu indických restaurací, kde vám za slušné peníze připraví výborné curry.

Hudba z Rough Trade

Když už budete na Brick Lane, zajděte si do „kočičkového obchodu“ Lik + Neon v přilehlé Sclater Street, kde je mezi zbožím v regálech vždycky několik spících koček a kde mají super limited edition trička místních návrhářů. Pak se zeptejte na prodejnu hudby vydavatelství Rough Trade, která je vlevo na konci Brick Lane, a máte o zábavu na hodinu postaráno. Rough Trade vydává například desky Antony and The Johnsons, Jarvise Cockera, Palma Violets nebo Emilianu Torrini, ale k sehnání je tu samozřejmě spousta další indie muziky. A trika a tašky a knížky a koutek s občerstvením…

Broadway Market o víkendu

Jestli budete v Londýně o víkendu, běžte se v sobotu dopoledne podívat na Broadway Market a dejte si kafe, čaj, rybu, koláč nebo třeba ovocný koktejl. Pak se projděte podél nedalekého Regent’s Canal.

Trh v Borough a nejhezčí výhled

Jestli máte na Londýn jeden dva dny a chcete si užít nejkrásnější pohled na centrum, běžte dopoledne na Borough Market, kde připravují super levné jídlo (včetně nejrůznějších cupcakes, na místě připravované paelly a dalších delikates jen tak do ruky) a pokračujte po jížním břehu Temže (South Bank) až k Waterloo Bridge, který přejděte. Po pravé straně budete mít Somerset House, kde bývají nejrůznější výstavy. Jděte se do něj podívat, z terasy je dobrý výhled.

Wild Food Café

Wild Food Café je super místo na saláty, dejte si ten, který se jmenuje Ayurvedic Super Salad! Podnik najdete na náměstíčku Neal’s Yard v Covent Garden.

… a večer do klubu na koncert

Kdo by rád večer do klubu na kapely, o kterých moc nikdo neví, ten ať se koukne, co hraje v Shacklewell Arms v Dalstonu, v podniku Sebright Arms, v klubu The Old Queens Head nebo v The Lexington. Jsou to všechno útulné kluby pro asi 200 lidí s dlouhou historií, kde je v tom nejlepším slova smylsu cítit pot muzikantů.

Témata: