Lucie Bílá oslavila rok s Němcovou. A málem přišla o hlasivky!


Lucie Bílá a Kamil Střihavka s dalšími interprety oslavili včerejším odpoledním představením roční výročí od uvedení muzikálu Němcová v Divadle Ta Fantastika. Velmi depresivní příběh inspirovaný životem Boženy Němcové, jehož celá první polovina se topí ve tmě a krvi těžce nemocné hrdinky, měl navíc nečekaně dramatickou kulisu.

Lucie Bílá v Němcové Foto Lukáš FronekPo přestávce Lucie Bílá mírně poodkryla oponu a překvapeným divákům oznámila, že jí odešel hlas a za dva dny ji čeká koncert před vyprodanou halou v Karlových Varech. "Děkuji vám, že jste tu první půlku vydrželi a zůstali v hledišti, sama z toho někdy mívám depresi ještě v pondělí," přiznala Lucie zastřeným hlasem. "Ale co teď?" vypravila ze sebe představitelka vysněné titulní role. A dala divákům na vybranou: buď představení dokonči srdcem, ale místo zpěvu bude šeptat, nebo ukáže nohy a rozloučí se, nebo bude vyprávět vtipy, případně doporučí publiku zdejší bar…
Sama pak uznala, že přece nemůže svým kolegům představení pokazit, a vrhla se znovu do víru hudby Václava Noida Bárty a textů Jiřího Pokorného. Druhá polovina muzikálu se nese ve značně stravitelnější atmosféře a i když mnohonásobná Slavice svůj hlas trochu šetřila, nakonec sklidila bouřlivý potlesk vestoje!
(mim)  

Témata: