Májový večer v Akropoli s romantickou Berry


Vůbec poprvé do Prahy dorazí francouzská šansoniérka Berry. V Paláci Akropolis jí bude patřit třetí májový večer. Berry miluje frankofonní svět a její popularita se rychle šíří dál. Zamilujete se také?

Podle hudebních publicistů Berry, která se ve skutečnosti jmenuje Élise Pottier, ve své hudbě spojuje zlaté časy šansonu s nábojem současnosti. Její debutové album Mademoiselle, které ve Francii vyšlo před rokem, patřilo dlouhé týdny k nejprodávanějším domácím titulům a zajistilo zpěvačce řadu televizních vystoupení a koncertů včetně představení v legendární pařížské Olympii.
Berry začínala svou uměleckou dráhu jako herečka. Následně začala spolupracovat s kytaristou Lionelem Dudognonem. Postupně spolu složili dvanáct písní, které ozvláštnili domácími zvukovými efekty a doručili je hledači talentů z gramofonové firmy. „Vše vznikalo v atmosféře naprosté radosti,“ vzpomíná Berry na nahrávání skladeb. Po jejich poslechu zástupci společnosti Universal zpěvačku okamžitě pozvali do nahrávacího studia v Bruselu. Tam pak vzniklo už zmíněné debutové album Mademoiselle, jehož texty se zabývají hlavě láskou – ať už dcery k matce, nebo tělesnou, tyranskou či zničující. (lbp)

Podívejte se na šansoniérku Berry

http://www.youtube.com/watch?v=425bVktE9kQ

Berry (FR)
Kde:
Palác Akropolis, Kubelíkova 27, Praha 3
Kdy: 3. května
Čas: 19:30
Vstup: 290 Kč přes Ticketpro