Malin Reitan – Kráska ze severu


Přišla z dalekého severu, je krásná, je talentovaná, pro svět zcela neznámá. Řeč je o patnáctileté Malin Reitan z Norska.

Malin Reitan? Málokomu, nebo spíše nikomu v našich končinách toto jméno nic neříká. Mělo by říkat? Možná.

Dívka narozená před patnáctilety v Norském Trondheimu nastartovala svou kariéru v pouhých devíti letech, kdy získala 3. místo v soutěží Junior Eurovision Contest 2005 s písničkou Sommer og skolefri. Tehdy jí znala celá Skandinávie. Její první CD Malin på månen vyšlo hned následující rok a ten samý rok vyšlo hned druhé CD. Malininou cílovou skupinou byly její vrstevníci – děti. Od svých devíti let vydala celkem 5 CD. Po nepříliš uspěšném albu „Malin“ z roku 2009 se Malin Reitan na čas stáhla do ústraní, kde o ní nebylo příliš slyšet.

Zvrat přišel až letos. Oznámeno bylo nové album v současnosti již patnáctileté Malin Reitan. Album s názvem Paradis je v prodeji od února –  a kdo někdy slyšel Malininu hudbu, tak ihned poznal, že je něco jinak.

Malin, ze které nám vyrostla velmi pohledná dívka zcela změnila svou image i styl hudby, její hlavní cílovou skupinou jsou nyní teenageři. Její hlas je možno slyšet v odvážné elektronické hudbě ve stylu, který lze přirovnat například k Lady GaGa nebo českým 5Angels, zároveň ale i v poklidných relaxačních melodiích alá lehký popík 🙂

Hned po vydání alba Paradis byl natočen videoklip k písni Tenåringsdrøm (angl. Teen Dream) ve kterém Malin mimo jiné svou novou image představuje – image praštěné, leč pohledné a přitažlivé teenagerky.

Malin se plně soustředí na svou kariéru v Norsku, o expanzi do světa zatím neuvažuje.