Michael Bublé: 7 důvodů, proč zajít na kanadského sběratele puků

KatarínaStraková

Osmatřicetiletý kanadský zpěvák Michael Steven Bublé přijede 24. ledna 2014 poprvé do Prahy, aby zdejšímu publiku v rámci turné To Be Loved představil stejnojmennou nahrávku vydanou loni. Proč byste na něj měli vyrazit i vy? Tady je sedm důvodů.

1. Letošní premiéra v O2 areně

Poslední velký popový koncert v pražské O2 areně obstaral 18. prosince 2013 Elton John. Letošní nabídku otevře 24. ledna osmatřicetiletý Kanaďan Michael Bublé, pro kterého to bude tuzemská premiéra. Do metropole zavítá v rámci světového turné k aktuálnímu albu To Be Loved, které loni zahájil deseti vyprodanými koncerty v Londýně a pěti v Dublinu. Do Evropy se vrací po sérii čtyřiceti vystoupení ve Spojených státech, Česká republika zde bude jeho první zastávkou.

Poslechněte si Bublého v Youradiu

2. Kurz hudební historie

Bublé není zpěvák, který se drží trendů a originality za každou cenu. Pohled do setlistu jeho turné plného coverů je pohledem do hudební historie a v některých případech do diskotéky rodičů i prarodičů. Takovou All You Need Is Love od The Beatles asi znají všichni napříč generacemi, I Want You Back od Jackson Five zas neminulo minimálně fanoušky Michaela Jacksona. Ani jména jako Frank Sinatra, Nat King Cole nebo Cab Callowayand His Orchestra nepadají v souvislosti s popovými koncerty v O2 areně příliš často. Neznamená to však, že by Bublé nebyl in. Jeho koncert možná trochu připraví fanoušky na vystoupení Robbieho Williamse, který 26. dubna na stejném místě představí své nové studiové album Swings Both Ways, na němž se vyznává k lásce ke swingu.

3. Koncert plný hitů

Není třeba zoufat, jestli nemáte Bublého novinku To Be Loved nastudovanou. Jak zmiňujeme výše, setlist pražského koncertu bude složený především z coververzí hitů, chybět by neměl Moondance Vana Morrisona, Come Dance With Me Franka Sinatry, All You Need Is Love od The Beatles či To Love Somebody Bee Gees.

http://www.youtube.com/watch?v=7ffcs3kBRsM

4. Michael Bublé – úspěšný interpret

Trojnásobný držitel ceny Grammy a mnohonásobný majitel kanadského prestižního ocenění Juno Awards do Prahy přijíždí na vrcholu kariéry. Bublé rodal více než 45 miliónů alb a jeho poslední turné navštívily přes dva milióny diváků. Zájem je i o jeho aktuální To Be Loved Tour, jehož start v Londýně nenechalo ujít přes 170 000 lidí. Bublé slavil celosvětový komerční úspěch v roce 2005 s albem It’s Time i následujícím Call Me Irresponsible o dva roky později. Crazy Love z roku 2009 jeho pozici upevnilo a loňská novinka To Be Loved byla jedničkou v hitparádách sedmnácti zemí.

5. Odvážný tah

Pořadatelům koncertu Michaela Bublého nelze upřít jistou dávku odvahy. Pozvat zpěváka vystupujícího s bigbandem a částečně swingovým repertoárem je i přes jeho celosvětový úspěch sázkou do loterie s nejistým komerčním výsledkem. Bude zajímavé sledovat, kolik lidí vysází peníze (nejlevnější lístky z šesti cenových kategorií budou k dostání za 1290 korun) za pop pro dospělé, který u nás nemá zase tak velké posluchačské zázemí. Tahle hudební připomínka „starých zlatých časů“ si však určitě pozornost zaslouží.

http://www.youtube.com/watch?v=5QYxuGQMCuU

6. Osobní přístup k fanouškům

Michael Bublé miluje své fanoušky. V rozhovoru Šárky Hellerové pro deník Právo o svých příznivcích mluví skoro zasněně: „Beru je jako širší rodinu a baví mě s nimi na koncertě žertovat, tancovat a zpívat. Baví mě je dojmout a nechat se jimi dojmout.“ Podle reakcí v diskuzích i v médiích lze soudit, že mluví pravdu – a že budeme svědky takové trochu větší rodinné sešlosti.
 

7. Sběratel puků a fanoušek hokeje

Na koncertě v O2 areně využívané nejčastěji k hokejovým zápasům by se měl Bublé cítit mimořádně dobře a na jeho vystoupení by to mohlo být znát. Rodák z Burnaby v dětství totiž samozřejmě netoužil po ničem jiném než stát se hokejistou. Kdyby byl – podle svých slov – v této hře „jen trochu dobrý“, zpěvákem by se pravděpodobně nikdy nestal. I nyní vedle hudebních scen sbírá puky a spoluvlastní juniorský tým Vancouver Giants. Nevylučuje, že jednoho dne koupí tým NHL, a tak je teoreticky možné, že se za pár let v O2 areně ukáže v jiné roli.

Témata: