Mig 21 přistál ve vyprodané Lucerně


Koncert Mig 21 v pražské Lucerně, který završil úspěšné Velké ekologické turné, se zároveň stal neoficiální oslavou 10. výročí kapely. Kapely, která se celou dobu působení vymyká svým přístupem, osobitým humorem a nadsázkou, vkládající jak do svých písní, tak do koncertů. Vystoupení bylo obohaceno o výpomoc speciálního hosta, myslivecko – letuškovského, převážně dechového orchestru LeLek.tž

V Lucerně bylo 10. listopadu 2008 vyprodáno, fronta na lístky se táhla až ven z pasáže, a to už se mělo každou chvíli začínat. Mig 21 odstartoval hitem z první desky Jaro,léto,podzim a zima, publikum se chytlo hned od začátku a v Lucerně se jako tradičně nedalo dýchat. To se dá vydržet jen v případě, že se před vámi odehrává něco, co vás baví, a na horko nemyslíte. V případě Mig 21 tomu tak je. Hráli ze všech tří desek. Starší hity, jako Snadné je žít, kompletně odzpívali diváci.

Na prostory mezi písničkami se těšíte stejně jako na písně samotné. Frontman Jiří Macháček svými nápady opět vyvolával salvy smíchu. Ve snaze dát koncertu punkový nádech naučil publikum na své „I love you!“ odpovídat „Fuck you!“. Po prvních třech písničkách všem také poděkoval, speciálně za to, že si koupili lístky a desky, a rozloučil se.

Falešných odchodů bylo více, ale kapela se z pódia opravdu odsunula jen jednou, a to když přišel čas na LeLek Orchestra. Orchestr zahrál mix známých melodií, poté vystupoval jen s kapelou. Hit Malotraktorem vyzněl s orchestrem parádně. Samozřejmě, Mig 21 nejsou žádní pokrytci, kteří by se přiživovali na aktuálních tématech, a tak museli dostát názvu celého turné a přišla ekologická vložka. Spočívala v tom, že píseň Vyhodili mě z kapely hráli na lahve sebrané z kontejneru a na hadice vytržené ze zavlažovacího zařízení. Toť veškerá ekologie.

I přes svou nevážnost dokážou Mig 21 navodit i dojemnou atmosféru. Píseň Venkovan kluk, singl z připravované desky (která má podle členů kapely vyjít nejpozději za 15 let), je melodická a svým způsobem romantická. Během ní se Macháček začal svlékat, což by nebylo nic překvapivého vzhledem ke striptérským začátkům kapely, ale poté se stlumilo světlo a na prsa se mu projektovalo bušící srdce. Hezký moment.

Venkovan kluk, do 15ti let určitě i na CD

K závěru koncertu přišla taneční pecka Tančím, která Lucernu přivedla do varu. Macháček běhal po pódiu s kovbojským kloboukem a nafukovací kytarou, se kterou „odehrál“ i skvělý hit Slepic pírka. Jako přídavek zazněl Žlutý dvouplošník doprovázený speciální videoprojekcí a zavěrečným ohňostrojem.

Témata: