Mystic Sk8 Cup se blíží!


PRAHA - Léto, Štvanice, skate, pivo... Cio vám to říká? Nic? Možná ještě tak hip-hopová či rapová hudba... Vážně nic? No tak to jste nebyli na Mystic Sk8 Cupu. To jste o hodně přišli! Koukejte to letos napravit!:o)

Mystic Sk8 Cup logoMystic Sk8 Cup 2008 je patnáctým ročníkem Světového poháru ve skateboardingu v Praze. Od pátku 4. do neděle 6. července budou na pražské Štvanici závodit o rekordních 50.000 dolarů nejlepší světoví jezdci ve třech hlavních disciplínách – street, vert a best trick. Atraktivní podívanou je také závod v bowlu (tzv. bazénu), který designovali legendární osobnosti skateboardingu Dave Duncan a Brian Patch. Díky podpoře primátora Pavla Béma a hlavního města Prahy má i bazén vlastní střechu a nemusíme se obávat špatného počasí stejně jako u hlavní disciplíny street style. Pro velký zájem dostanou opět šanci závodit i dívky, a to v disciplíně streetstyle a v exhibičním závodě ve vertikální rampě oceněným částkou $1.500 pro první tři místa.

Jako každý rok je na prvním místě spokojenost profesionálních jezdců. Závody jsou velmi oblíbeny mezi diváky, kterých každoročně dorazí okolo 8000-10000. Jako každý rok tak i letos organizátoři staví zcela nový skatepark podle posledních trendů tak, aby jezdce inspiroval nejen k výkonům, které posunují limity skateboardingu, ale i k větší objektivnosti celého klání.

Mystic Sk8 Cup 2008 je zárukou nejlepších jezdců současného skateboardingu všech disciplín. Stejně jako v minulých letech je registrovaných přibližně 200 profesionálů z cca 25 zemí světa, včetně světové špičky z USA, Brazílie, Austrálie a Evropy. Česko budou reprezentovat jezdci, kteří se úspěšně kvalifikovali v Českém Skateboardovém Poháru.

Mystic Sk8 Cup se koná v Mystic Skateparku na ostrově Štvanice a je jediným závodem ze série World Cup Skateboarding (WCS), který probíhá pod širým nebem. V pátek se jede takzvaná předkvalifikace pouze pro evropské jezdce. Z té postupují jen ti nejlepší do sobotní kvalifikace, protože MSC je open (otevřený) závod. Česko reprezentuje 20 nejlepších jezdců registrovaných na základě průběžných výsledků Českého skateboardového poháru. Většině z nich se tak poprvé dostane neocenitelné zkušenosti stát v závodu po boku nejlepším jezdcům planety.

Závod řídí a výsledky zpracovává kancelář World Cup Skateboarding a body získané ze závodu MSC se jezdcům započítávají do celkového pořadí série Světového poháru. Ani letos tady nebude chybět bohatý doprovodný program, jehož součástí budou živé koncerty, DJs, výstava Subkultura, grafitti stěna, videoprojekce skateboradových filmů i nejrůznější workshopy. Důležitou součástí Mystic Sk8 Cupu jsou jeho diváci a příznivci, lokální i z celého světa, kteří díky své dokonalé znalosti skateboardingu každoročně vytvářejí zcela jedinečnou atmosféru a umí ocenit, když je někdo prostě dobrý… Zvládnete to taky?

Uka:o) Mystic Sk8 Cup, 4. – 6.7., ostrov Štvanice! Možnost předprodeje vstupenek najdete na stránkách, www.mysticsk8cup.cz.

Enjoy:o)

Jakub Hofmann

Témata: