Na České hrady můžete vyrazit na kole, na své si přijdou i děti


Pátý ročník festivalu České hrady.cz, který objíždí - jak název napovídá - řadu tuzemských památek, se letos v rámci jubilejního pátého ročníku rozrostl o víkend na Rožmberku. Novinkou je také úschovna kol a vystoupení bejbypankové kapely Kašpárek v rohlíku.

České hrady na BezdězuSympatický  "hradní" festival zahájí koncerty na Točníku (10. – 11. 7)  a přes Kunětickou horu (17. – 18. 7.), Švihov (24. 25. 7.) a Bezděz (31. 7. – 1. 8.) doputuje až na hrad Rožmberk (7. – 8.8.). Program letos nabízí například exkluzivní vystoupení Divokýho Billa s Čechomor, poprvé na festivalu vystoupí bratři Ebenové. Vyroste také třetí pódium s divadelním a hudebním programem pro děti i dospělé v režii Kašpárka v rohlíku. „Přestože je ekonomická situace komplikovaná a financování festivalu stále složitější, podařilo se nám festival rozšířit do dalšího regionu a udržet loňskou cenu vstupného,“ říká jeden z organizátorů Michal Šesták.

Festival své hradní brány otevře v pátek v 18 hodin. V hradních prostorách se kromě jmenovaných umělců představí také  David Koller & Band, Dan Bárta & Illustratosphere nebo Sunflower Caravan. Festival jako každoročně pořádá páteční  hradní karneval v maskách, z nichž nejlepší bude  během večera odměněna. Sobotní program pak začíná  v 11 hodin a odehrává se většinou v podhradí na třech velkých pódiích. Podrobnější informace se dozvíte na Kouli.cz v sekci Kam vyrazit.

Z Rožmberku přinese reportáž i Koule.cz!

Na České hrady.cz můžete přijet i na kole. Ve spolupráci s lidmi z Kola pro život totiž organizátoři vybudují v areálech úschovny pro kola a zavazadla. Pro ty, kteří přijedou k Točníku, Kunětické hoře a Rožmberku vlakem, bude od zastávky zavedena kyvadlová autobusová doprava. (sli)

Vstupenky na festival si můžete koupit přes Ticketstream za 170 a 350 korun, na místě pak budou k dostání za 200 a 400 Kč. Děti do 1 metru v doprovodu rodičů mají vstup zdarma, v těsné blízkosti všech hradů si budete moci postavit zdarma stan. Do ceny vstupného je zahrnuta cena lístku za prohlídku hradu, tu je však dobré pro velký zájem zarezervovat dopředu.

 

swipe helper

Mezi články můžete přecházet pohybem prstu na displeji do stran

zavrit